KAMIONI OKUPIRALI GRANIČNE PRELAZE: Besni poljoprivrednici traže ispunjenje svojih zahteva (VIDEO)

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

18. 04. 2024. u 17:04

POLjSKI poljoprivrednici protestuju na graničnim prelazima Medika i Korčova sa Ukrajinom.

КАМИОНИ ОКУПИРАЛИ ГРАНИЧНЕ ПРЕЛАЗЕ: Бесни пољопривредници траже испуњење својих захтева (ВИДЕО)

Foto: Profimedia

Poljoprivrednici iz organizacije „Prevareno selo” blokiraju granične prelaze sa Ukrajinom u Podkarpatskom vojvodstvu.

Stotine teških kamiona, koji idu iz Poljske, čekaju u redu na blokiranim prelazima.

Veliki protest poljskih poljoprivrednika počeo je 9. februara.

Poljoprivrednici u Poljskoj protestovali su širom zemlje, blokirajući puteve i granične prelaze sa Ukrajinom.

Na graničnim prelazima nepoznate osobe već nekoliko puta su prosipale žito iz ukrajinskih kamiona i vagona.

Glavni zahtevi demonstranata su prekid uvoza poljoprivrednih proizvoda iz Ukrajine u Poljsku i odustajanje od ekoloških planova Evropske unije (tzv. Zeleni dogovor), koji podrazumeva postizanje nulte emisije gasova u atmosferu do 2050. godine.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: POPLAVE U RUSIJI: Snimci dronom pokazuju poplavama pogođena predgrađa na jugu Rusije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?