BUNDESBANKA UPOZORAVA: Nemačka ekonomija će nastaviti da pada
NEMAČKA privreda će nastaviti da se smanjuje u prva tri meseca ove godine zbog neizvesne vladine politike, štrajkova i slabe potrošnje i industrijske potražnje, navodi centralna banka zemlje.
Republika Srpska
Bundesbanka je u svom mesečnom izveštaju navela da će "faktori stresa verovatno ostati u prvom tromesečju", dodajući da to znači da bi "ekonomski učinak mogao ponovo da padne".
Nemačka ekonomija se smanjila za 0,3 odsto u četvrtom tromesečju i tokom cele 2023. godine, što je čini najlošijom velikom ekonomijom u svetu prošle godine, podseća "Fajnenšel tajms".
-Sa drugim uzastopnim padom ekonomske proizvodnje, nemačka privreda biće u tehničkoj recesiji, upozorila je Bundesbanka, ali naglašavaju da ne očekuju "recesiju u smislu značajnog, široko zasnovanog i dugotrajnog pada privrednog proizvoda", posebno zato što očekuju da će se potrošnja poboljšati zahvaljujući stabilnom tržištu rada, rastu plata i padu inflacije.
Ekonomisti očekuju da će se nemačka privreda polako oporavljati ove godine, uz pomoć nedavnih pada cena gasa, niže inflacije i nastavka snažnog rasta plata.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
BERBOKOVA OPTUŽILA PUTINA ZA REPRESIJU: Nemačka predlaže nove sankcije Rusiji zbog smrti Navaljnog
19. 02. 2024. u 12:01 >> 12:03
VELIKI PAD AfD: Ekstremisti izgubili četiri odsto podrške za mesec dana
17. 02. 2024. u 18:05
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (2)