SVAKOJ PETOJ FIRMI OTKAZANI SU NEKI PROJEKTI: Teška vremena za sektor stambene gradnje u Nemačkoj
U NAJNOVIJEM, danas objavljenom izveštaju Instituta za ekonomska istraživanja IFO iz Minhena, navodi se da je u oktobru 22,2 odsto anketiranih nemačkih kompanija, koje se bave stambenom gradnjom, saopštilo da su im neki projekti otkazani, što predstavlja porast u odnosu na septembarskih 21,4 odsto.
Foto N. Skenderija
-Situacija je sve gora. Sve više projekata propada zbog viših kamata i povećanih troškova izgradnje, izjavio je šef istraživanja IFO Klaus Volrabe.
On je dodao da je novih poslova sve manje i da se istovremeno smanjuje broj zaostalih narudžbina. Kako se navodi na sajtu minhenskog instituta, u oktobru je 48,7 odsto kompanija u Nemačkoj prijavilo nedostatak narudžbina za izgradnju stambenog prostora. Pre godinu dana, u oktobru 2022. godine, je ove probleme imalo 18,7 odsto nemačkih firmi u stanogradnji.
-Skoro polovina svih građevinskih preduzeća koja grade stanove sada pati od nedostatka porudžbina, a taj broj raste svakog meseca. Ova situacija ugrožava neke kompanije. Svaka deseta firma je saopštila da ima finansijske poteškoće, prokomentarisao je Volrabe.
Prema njegovim rečima, industrija stambene izgradnje u Nemačkoj se priprema za teška vremena i njihova očekivanja od budućnosti su na veoma niskom nivou.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
U UKRAJINSKIM SKLADIŠTIMA GASA: EU čuva dve milijarde kubnih metara plavog energenta
01. 11. 2023. u 15:49
LETONSKI PARLAMENT ZABRANIO RUSKE TABLICE: Vozila će biti zaplenjena posle 14. februara
02. 11. 2023. u 22:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)