NADOKNADA ŠTETE ZBOG AFRIČKE KUGE: U Opovu počela isplata za uginule i eutanazirane svinje
U JUŽNOBANATSKOJ opštini Opovo, u kojoj su sva četiri naseljena mesta bila pogođena afričkom kugom domaćih svinja, počela je isplata nadoknade štete.
Foto: Glas Opova
Pravo na ovu novčanu nadoknadu imaju svi vlasnici svinja, koje su uginule zbog ove smrtonosne zaraze ili su morale da budu eutanazirane.
Isplata se vrši po rešenju republičkog veterinarskog inspektora, preko Veterinarskog specijalističkog instituta Pančevo.
Oštećeni stočari koji nisu dobili rešenje, treba da se obrate republičkoj veterinarskoj inspekciji.
Preporučujemo
VUČIĆ O NIS-U: Nadamo se da ćemo u narednim nedeljama to moći da završimo
22. 12. 2025. u 19:08
NAJNOVIJI PODACI: Za upis bespravnih objekata stiglo 341.306 prijava
22. 12. 2025. u 15:55
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)