DIZEL PONOVO POSKUPEO: Ovo su nove cene goriva u Srbiji
POSLE višenedeljnog poskupljenja, prošle nedelje videli smo delimičnu stabilizaciju cena goriva, i u Srbiji i na svetskim berzama. Sada su objavljene i nove cene, a postoje i jasna očekivanja za tržište u naredenim mesecima. U svakom slučaju vesti i nisu tako dobre za vozače.
Foto Tanjug
Litar evrodizela će od danas od 15 časova do sledećeg petka u isto vreme, na pumpama maksimalno koštati 204 dinara, a benzina evropremijum BMB 189 dinara, saznaje "Blic Biznis".
Dizel je praktično poskupeo za 2 dinara, a cena benzina je ista već treću nedelju zaredom.
Već neko vreme cene goriva u Srbiji bile su skuplje iz nedelje u nedelju, a trend je pratio rast i kretanje cene barela na svetskim berzama. Barel je na londonskom tržištu doskoro bio 75 dolara, a tokom prethodnih nekoliko nedelja cena je "otišla" na nivo od oko 88 dolara, što je bila najviša cena od januara ove godine. Cena je potom pala na 85 dolara, a jutros je skočila na 87 dolara.
Saudijska Arabija je najavila da će i u septembru nastaviti sa ograničavanjem proizvodnje nafte, za milion barela dnevno, a nije isključila da će nastaviti sa ovom praksom i u narednim mesecima.
Rusija je takođe nedavno saopštila da će u septembru smanjiti izvoz nafte za 300.000 barela dnevno.
BONUS VIDEO: PREDSEDNIK U LOVĆENCU: Mališanima poželeo srećan početak školske godine
Preporučujemo
OVO SU NOVE CENE GORIVA: Evo koliko ćemo narednih sedam dana plaćati benzin i dizel
11. 08. 2023. u 10:12
NEMAČKA EKONOMIJA U NOVOJ STAGNACIJI: Inflacija raste, a potrošnja pada
26. 08. 2023. u 07:00
EKSPERT TVRDI: BRIKS valuta mogla bi da bude stabilna alternativa dolaru
24. 08. 2023. u 18:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)