"BIĆE DOVOLJNO ENERGENATA": Ministarka Đedović o cenama struje i gasa u Srbiji
MINISTARKA rudarstva i energetike Dubravka Đedović poručila je danas na Kopaonik biznis forumu da će država obezbediti stabilno snabdevanje svih energenata i u narednom periodu.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
Đedovićeva je na panelu "Energetska bezbednost u uslovima globalne ekonomske krize - izazovi i preporuke za budućnost" rekla da su bile za zimu obezbeđene dovoljne količine gasa u skladištima u Srbiji i Mađarskoj, kao i da su rezerve naftnih derivata bile 54 odsto veće na kraju 2022. u odnosu na 2021. godinu.
- Pritom, uspeli smo da cena električne energije za domaćinstva, uprkos korekciji cene u janaru ove godine (osam odsto), bude i dalje među najnižima u Evropi i regionu, što je slučaj i sa cenom gasa za domaćinstva - istakla je ministarka.
Kazala je da smo zahvaljujući fiskalnim reformama iz prethodnih godina i aktivnom delovanju države u energetskoj krizi, uspeli da sačuvamo konkurentnost privrede i privlačnost Srbije za investicije, kao i da se enormni rast cena na berzama ne prelije u punoj meri na domaće tržište.
BONUS VIDEO: SPREMNI ZA SETVU, PARE STOČARIMA DO KRAJA MARTA - Gost Novosti, ministarka Jelena Tanasković
Preporučujemo
PRAVA LEPOTICA: Ovo je ćerka Dejana Lutkića - bavi se modelingom (FOTO)
06. 03. 2023. u 17:25 >> 21:00
KAKO JE LjUBA PREŽIVEO STRELjANjE U KRAGUJEVCU Cvetković ispričao dirljivu priču: "Nemac je zasuzio"
06. 03. 2023. u 14:42 >> 21:27
IGRA BEZ GRANICA: Rate za stambene i keš kredite opet rastu i to za 5.000 u proseku
06. 03. 2023. u 20:50
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)