KAKO ĆE FUNKCIONISATI ROMING: Od 1. jula promene
OGRANIČENjE u besplatnom romingu u zemljama Zapadnog Balkana, od 1. jula biće politika fer korišćenja.
Foto: Depositphotos
U Ministartsvu za trgovinu, turizam i telekomunikacije kažu da će se razgovarati, slati poruke i koristiti internet kao kod kuće, u skladu sa paketima, ali da moraju da budu sprečene zloupotrebe, poput prekomernog korišćenja.
Po tom principu korisnici neće moći da kupuju kartice u drugim zemljama i u svojoj zemlji ih koriste kao da je lokalne. Pojedini operateri će nakon potrošnje interneta iz tarifnih paketa koji će se trošiti kao u Srbiji, sprečavati dodatni saobraćaj kao ograničenje preterane potrošnje.
Savetuju ipak sve korisnike da se pre puta u skladu sa svojim ugovorima detaljno raspitaju kod operatera. Detalji smanjenog rominga za Grčku od 1. jula znaće se uskoro.
Preporučujemo
ŠVAJCARSKI FRANAK MENjA IZGLED: Ovo je novi izgled novčanice (FOTO)
21. 03. 2026. u 19:04
BRITANIJA U ENERGETSKOM KOLAPSU: Vozači ostaju bez goriva, pumpe presušile
21. 03. 2026. u 14:51
NOVE OLAKŠICE ZA POLjOPRIVREDNIKE: Izmenjen pravilnik - evo ko će sve imati koristi
21. 03. 2026. u 14:02
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)