Kompanijsko pravo ključno za uspešno i sigurno poslovanje
Osma Beogradska konferencija pravnika (BEKOP 2023) održana je u Narodnoj skupštini Srbije, a skup je u parlamentu okupio eminentne stručanjake iz više pravih oblasti, koji su mladim pravnicima govorili o prednostima i izazovima u budućoj karijeri.
Foto: PKS
Na Panelu posvećenom privrednom pravu Smilja Obradović, direktorka Direktorata za pravne poslove Privredne komore Srbije, predstavila je aktivnosti PKS, kao krovne asocijacije domaće privrede, značaj institucije i nadležnosti počev od javnih ovlašćenja i zakonodavnih inicijativa, preko internacionalizacije do digitalizacije i zelene agende.
Foto: PKS
Govoreći o poslovima koje može obavljati kompanijski pravnik, istakla je da mladi koji započinju karijeru u privredi stiču specifična znanja o industriji u kojoj su zaposleni.
Foto: PKS
„Prednosti zanimanja koja obavlja kompanijski pravnik jesu u tome što se bavite sa više oblasti, lako možete da se prilagodite svakoj materiji, deo ste menadžmenta, učite se rukovođenju i upravljanju. Timski rad, sa svojim kolegama, ali i sa drugim sektorima je neprocenljivo i vredno iskustvo“, dodala je Obradović.
Foto: PKS
Na poziv PKS, na panelu je učestvovao Vukašin Petković, direktor pravnih i korporativnih poslova Nektar grupe, koji je predstvio kako izgleda rad kompanijskog pravnika u realnom sektoru, ukazujući na značaj strukovnog udruživanja.
Petković je i predsednik Udruženja kompanijskih pravnika, a mladim kolegama je predstavio aktivnosti ovog udruženja.
Kako je istakao, Udruženje kompanijskih pravnika je nezavisna asocijacija kompanijskih pravnika, čiji članovi su rukovodioci pravnih sektora kompanija, a koje svojim aktivnostima nastoji da promoviše zajedničke poslovne i profesionalne interese svojih članova putem međusobnog povezivanja, informisanja, dodatnog stručnog usavršavanja i razmene međusobnih iskustava. Udruženje se zalaže za unapređivanje poslovnog ambijenta u pravcu da pravni stručnjaci budu punopravni i ravnopravni članovi u korporativnom okruženju.
Kako se očekivanja od kompanijskih pravnika šire unutar kompanija i zahtevaju značajna znanja i perspektive za dodavanje strateške vrednosti kompaniji, program udruženja nastoji da podstakne sva ova unapređenja kroz svoje delovanje, dodao je Petković.
BEKOP 2023 održana je u subotu 22. aprila sa ciljem da se mladim pravnicima što više približi šta ih očekuje u budućoj karijeri.
Preporučujemo
OSNOVA JE ZEMLjIŠTE: Kako do visokih i stabilnih prinosa povrća u plasteniku?
13. 03. 2026. u 14:36
ZATVARANjE BRAZDE: Poljoprivrednici, evo zašto je ovo važno i kada je pravo vreme
13. 03. 2026. u 14:12
ZAŠTO NE GAJIMO RUŽE? Srbija ima idealnu klimu, a uvoz cveća je visok
13. 03. 2026. u 12:00
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)