POTPUNO ZATVARANJE KAFIĆA I RESTORANA? Dr Janković progovorio o pooštravanju mera i objasnio koja mesta su žarišta korone

17. 02. 2021. u 09:25

IMUNOLOG i član Kriznog štaba Srđa Janković izjavio je da je medicinski deo Kriznog štaba, kada je odobrena skijaška sezona, poručio da je 30 odsto punog kapaciteta maksimum koji se može dozvoliti, a da li je bilo tako videće se narednih dana.

ПОТПУНО ЗАТВАРАЊЕ КАФИЋА И РЕСТОРАНА?  Др Јанковић проговорио о пооштравању мера и објаснио која места су жаришта короне

Dr Srđa Janković / Foto Tanjug

- Oči su uprte u planine, neke mere nisu poštovane strogo, ne toliko na samom skijalištu, koliko u pratećim sadržajima - rekao je Janković i dodao da se mere krše i po gradovima.

- Nije suština da nalazimo krivce, već da vidimo gde možemo situaciju da poboljšamo, a ako to ne učinimo sledi nam značajno povećanja broja zaraženih - dodao je on.

Janković je dodao da se još neće predlagati mere potpunog zatvaranja ugostiteljskih objekata, ali ako ne mogu da se sprovode mere preventive, onda može i to da postane neophodna stroža mera.

- Svi se osećamo razočarano kada ne dopremo do ljudi da moraju da se sprovode preventivne mere zaštite od kovida - rekao je Janković komentarišući slike iz noćnih klubova.

- Vakcinacija ne sme biti opravdanje za veće opuštanje i nepridržavanje preventivnih mera. Vakcinacija nije čarobni štapić, neće preseći epidemiju - rekao je Janković.

(RTS)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

POSLE NEKOG VREMENA: Nebojša Pajkić u javnosti- evo kako danas izgleda (FOTO)