NIVO TAMIŠA U BLAGOM OPADANJU: Ne očekuje se porast vodostaja, službe u pripravnosti

Б.Грујић

12. 01. 2021. u 09:05

OBILNE padavine poslednjih nekoliko dana, na delu sliva banatskih vodotoka, uslovile su opreznost i uvođenje redovne odbrane od poplava, na delovima reke Tamiš, kod mesta Jaša Tomić, u Banatu i neposrednoj blizini granice, sa susednom Rumunijom.

НИВО ТАМИША У БЛАГОМ ОПАДАЊУ: Не очекује се пораст водостаја, службе у приправности

Foto: S. Mladenoski

- Na Tamišu su u odbrani levi i desni nasip od državne granice do ustave „Tomaševac", u ukupnoj dužini od 61,64 kilometara - poručuju iz Javnog vodoprivrednoh preduzeća "Vode Vojvodine", uz napomenu da je trenutni vodostaj ove reke 374 centimetara na mernoj stanici u Jaša Tomiću, dok je granica redovne odbrane 340 centimetara.

Sudeći po izveštajima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u narednim danima se na ovoj reci ne očekuje porast vodostaja, a za svaki slučaj i u skladu sa Opštim i Operativnim planom za odbranu od poplava, u "Vodama Vojvodine" uvedena su dežurstva, uz redovno obilaženje terena.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?