PETKOVIĆ RAZGOVARAO SA NAČIĆIMA I JOLIĆIMA: Kancelarija za KiM najavljuje pomoć poplavljenim domaćinstvima na KIM
POSLE poplava koje su usled izlivanja reka Sitnice i Drenice poplavile više srpskih domaćinstava u centralnom i tzv središnjem delu Kosmeta, odnosno u selima Kuzmin u opštini Kosovo Polje i Plemetini u opštini Obilić, Kancelarija za Kosovo i Metohiju najavila je pomoć ugroženim porodicama i saniranje štete.
Ilustracija/ Foto: D.Z.
Naime, kako ističu iz ove Kancelarije, direktor Petar Petković razgovarao je danas sa Nebojšom i Miljanom Načićem iz Plemetine kao i sa porodicom Jolić iz Kuzmina u Kosovu Polju, koja se takođe našla na udaru ove prirodne nepogode.
-Petković je želeo lično da se informiše o šteti koju su pretrpeli i upozna se na koji način Kancelarija može da im pomogne da saniraju posledice poplave. Izlivanjem reke Sitnice Načićima je poplavljeno dvorište, pomoćni objekat i podrum. Voda je uništila motorne kosačice za travu, zimnicu, zamrzivač sa hranom. Jolićima je voda poplavila deo domaćinstva, na mestu gde se izlila reka Drenica-navodi se u saopštenju Kancelarije za KiM i dodaje da je direktor Petković preneo da će Kancelarija pomoći i Načićima i Jolićima i drugim porodicama koje su pogođene ovom prirodnom nepogodom.
-Situacija u srpskim sredinama je pod kontrolom, imamo nekoliko izolovanih slučajeva u kojima je poplava napravila probleme i to već rešavamo. Pomoći ćemo da se šteta sanira i to obećanje sam dao i porodicama s kojima sam razgovarao. Pratimo situaciju na terenu, naši ljudi su u kontaktu sa građanima za slučaj da je potrebno da reagujemo. Razgovarao sam i sa predsednicima opština na severu pokrajine, da budu u pripravnosti u slučaju izlivanja Ibra-preneo je Petar Petković direktor Kancelarije za KiM.
Preporučujemo
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)