ZBOG KORONE IZOSTAJE POMEN RAŠKOVIĆU: 28. godina od osnivača SDS u Krajini
POVODOM 28 godina od upokojenja dr Jovana Raškovića, psihijatra, akademika i osnivača SDS u Hrvatskoj devedesetih godina, Udruženje " Otadžbinski pokret - dok žive Krajišnici živeće i Krajina" iz Novog Sada saopštilo je danas da zbog epidemije virusa korona neće sutra (utorak)neće organizovati tradicionalni parastos u Aleji velikana u Beogradu.
Foto: Printskrin
- Pomen će ovoga puta izostati jer ne želimo da poštovaoce velikog borca za prava Srba u Hrvatskoj izlažemo mogućoj zarazi. Izostaće i premijera dugometražnog dokumentarnog filma o dr Raškoviću i Srbima u Srpskoj Krajini i Hrvatskoj pod nazivom „Međ narodom i međ snom.“ Imali smo nameru da ga prikažemo po gradovima u Srbiji, Hrvatskoj i dijaspori - rekao je za „Novosti“ Dragomir Lalić, predsednik Udruženja „Otadžbinski pokret“ u Novom Sadu.
Preporučujemo
DEJAN PETROVIĆ, NA 20 GODINA OD SMRTI OCA MIĆE: Nedostaješ, kao prvog dana
30. 06. 2020. u 23:59
U KONGRESU OSUDA I SVIH UBICA SRBA: Beograd i Banjaluka spremaju odgovor na rezoluciju o Srebrenici
18. 07. 2020. u 07:45 >> 01:28
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)