OTKRIVENE NEPRAVILNOSTI NA AUTOBUSU ZA PREVOZ DECE: Protiv vozača i organizatora podnete prekršajne prijave
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije su, u današnjoj kontroli autobusa kojim je vršen organizovani prevoz dece u Jagodini, utvrdili nekoliko nepravilnosti zbog čega je vozilo isključeno iz saobraćaja, a protiv vozača i organizatora prevoza preduzete su zakonom propisane mere.
Foto: Unsplash
Kontrolom je utvrđeno da organizator prevoza nije podneo zahtev za pregled autobusa, kao i da je u vozilu prevoženo više putnika nego što je dozvoljeno. Takođe, vozač ne ispunjava propisane uslove za organizovani prevoz dece, jer nije posedovao važeće lekarsko uverenje, tahografske listiće, kvalifikacionu karticu vozača, niti ugovor zaključen u skladu sa propisima.
Na vozilu su utvrđene neispravnosti i nedostaci kao što su - neposedovanje potvrde o tehničkoj ispravnosti vozila ne starije od 30 dana, uverenje o ispravnosti tahografa je isteklo, neposedovanje licence za prevoz, neobeležen autobus posebnim znakom za organizovani prevoz dece.
Protiv vozača autobusa Z. Z. (55) podnete su odgovarajuće prekršajne prijave.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve organizatore prevoza dece da striktno poštuju propisane uslove i procedure, kako bi bezbednost dece u saobraćaju bila maksimalno obezbeđena.
(Alo)
Preporučujemo
NAORUŽAJTE SE STRPLjENjEM! Popodnevni špic napravio haos u prestonici
05. 02. 2026. u 16:26
ŠEST VOZAČA ZADRŽANO: Subotička policija protekle nedelje izdala 406 prekršajnih naloga
02. 02. 2026. u 12:05
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)