KAKVO NAS VREME OČEKUJE DO KRAJA OKTOBRA: Meteorolog Ristić za "Jutarnje novosti" izneo detaljnu prognozu
KAKVO nas vreme očekuje do kraja oktobra za "Jutarnje novosti" govorio je meteorolog Ivan Ristić.
Foto: D. Balšić
- Ovih dana smo imali temperature skoro i do 30 stepeni, pogotovo u četvrtak, temperature su dostigle 28-29 stepeni. To je normalno u ovo doba godine, zato i postoji naziv miholjsko leto, koje od davnina postoji i postojaće u budućnosti - ističe Ristić.
Hladna zima, sneg i temperature ispod nule
Meteorolog navodi da ove godine imamo veliku promenu što se tiče globalne cirkulacije na planeti koja ukazuje na to da su velike šanse da ove godine imamo jaču zimu, možda u zadnjih deset godina. Da imamo snežne epizode, i temperature ispod nula stepeni.
Foto: Printskrin
Produžetak miholjskog leta
- Od danas, u petak, menja se vreme. Dolazi hladni front sa severozapada, donosi svežiji vazduh u odnosu na četvrtak. Temperatura će pasti, dolaze oblaci, biće povremeno i kiše danas u toku dana, a onda za vikend postepeno smirivanje vremena. Biće osetno svežije, a od početka sledeće nedelje očekujemo stabilizaciju vremena. Dakle, jedan pravi jesenji ciklon će zavladati nad većim delom Evrope i doneti stabilizaciju vremena, mnogo manje padavina. Kod nas će biti uglavnom suvo, temperature jutarnje će biti između 5 i 10 stepeni. Tamo gde bude magle, oko nule. Mogući su negde i mrazevi. Taj period bi potrajao da kraja oktobra. Za sada se ne vidi kraj tom jesenjem anticiklonu. Neki će to nazvati i produžetak miholjskog leta, ali temperature će biti dosta niže nego prethodnih dana - kaže Ristić.
BONUS VIDEO: "FOOD FREEDOM 45": Nutricionistkinja Maja Babić predstavila novi program ishrane
Preporučujemo
PAHULjE NAM STIŽU BRŽE NEGO ŠTO SMO MISLILI: Evo kada će se zabeleti Srbija
07. 10. 2024. u 08:59
MUP UPOZORAVA GRAĐANE: Ako vam se jave "lekari" i traže pare - odmah spustite slušalicu
12. 12. 2025. u 22:25
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)