GORI ASFALT, RHMZ IZDAO UPOZORENJE: Vremenska prognoza za 11. jul
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za narednih sedam dana.
Foto N. Živanović
VREME U SRBIJI
U Srbiji pretežno sunčano i veoma toplo.
Najniža temperatura od 12 do 22, a najviša dnevna od 32 do 36 stepeni. Vetar slab i umeren, na severu i istoku i jak, zapadni i severozapadni, saopštio je Republički hidrometerološki zavod. Na snazi su žuti i narandžasti meteo alarmi, a RHMZ je izdao upozorenje za naredni period.
VREME U BEOGRADU
I u Beogradu pretežno sunčano i veoma toplo.
Najniža temperatura od 18 do 22, najviša dnevna oko 35 stepeni. Vetar slab i umeren, zapadni i severozapadni.
Foto printskrin RHMZ
PROGNOZA ZA NAREDNI PERIOD
U Srbiji u sredu i četvrtak pretežno sunčano i veoma toplo, sa najvišom temperaturom u većini mesta od 34 do 40 stepeno. Na severu Vojvodine je posle podne i uveče, uz lokalni razvoj oblačnosti, ponegde moguća kratkotrajna kiša ili pljusak s grmljavinom.
U četvrtak krajem dana i tokom noći ka petku mestimično kiša i pljuskovi s grmljavinom, naročito na severu Srbije, gde ce biti uslova i za lokalnu pojavu grada.
U petak promenljivo, uz kratkotrajni pad temperature, još ponegde sa pljuskom i grmljavinom, dok će se na jugu zadržati pretežno sunčano i toplo.
Od subote stabilno uz porast temperature, a od nedelje i veoma toplo.
sputnikportal.rs
Preporučujemo
“LUCIFER” STIGAO I DO SRBIJE: Vremenska prognoza za subotu, 08. jul 2023. godine
08. 07. 2023. u 01:00
NAJTOPLIJI DAN NA PLANETI: Globalna temperatura bila na rekordno visokom nivou 3. jula
04. 07. 2023. u 23:11
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)