TUŽILAC OTKRIVA: Evo šta će se proveravati u slučaju vršnjačkog nasilja
TUŽILAC Prvog osnovnog tužilaštva u Beogradu Ljubivoje Đorđević izjavio je da će u svakom slučaju prijave krivičnog dela sa elementima nasilja tužioci Prvog osnovnog tužilaštva u Beogradu ubuduće nalagati policiji da osumnjičenom odredi zadržavanje, a nakon što bude saslušan, sudu će predlagati da mu odredi pritvor.
Foto D. Milovanović
Radiće to po preporuci vrhovnog javnog tužioca, a u cilju sprečavanja bilo kakvog oblika nasilja u društvu, rekao je Đorđević u intervjuu za "Politiku".
- U svakom slučaju vršnjačkog nasilja proveravaće se sve činjenice kako bi se utvrdilo da li su roditelji ili zakonski zastupnici zanemarivali maloletnog učinioca krivičnog dela sa elementima nasilja - ističe Đorđević.
On dodaje da će shodno tome protiv roditelja ili staralaca biti pokretani krivični postupci.
On napominje da smo svedoci porasta broja slučajeva vršnjačkog nasilja koje je kulminiralo tragedijama u OŠ "Vladislav Ribnikar" i u selima Dubona i Malo Orašje, a kako navodi, tužilaštvo je spremno da pomogne predavanjima u cilju smanjenja nasilja, u saradnji sa školama i fakultetima, na kojima bi se ukazivalo na posledice i sankcije za vršnjačko nasilje.
Đorđević kaže i da je tužilaštvo spremno da pruži pomoć i podršku svakoj žrtvi nasilja tako što će joj javnotužilački pomoćnik u okviru posebne službe pružiti sve relevantne informacije o njenim pravima u krivičnom postupku.
- Po svim predmetima sa elementima nasilja Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu postupa hitno, bez obzira na to da li je reč o pritvorskim ili predmetima u legalnom postupku - ističe tužilac.
On je pozdravio usvojene mere vlade koje se tiču predaje oružja i municije i naveo da apeluje i na druge institucije sistema da eventualno donesu neke nove mere u okviru svoje nadležnosti kako bismo svi zajedno doprineli smanjenju nasilja uopšte.
BONUS VIDEO: CVEĆE, SVEĆE I DIRLjIVE PORUKE - Snimci agencije "Ruptly" ispred OŠ "Vladislav Ribnikar"
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)