HITNO UTVRDITI BROJ NELEGALNIH VISEĆIH MOSTOVA Vesić dao nalog: Rok za završetak 11. novembar 2022. godine
MINISTAR građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić naložio je 4. novembra Republičkoj građevinskoj inspekciji da izda nalog lokalnim inspekcijama da u roku od sedam dana utvrde koliko ima nelegalnih visećih mostova na teritoriji za koju su nadležni i da utvrde stanje u kome se nalaze.
Foto Novosti
Rok za završetak popisa koji treba da izvrše lokalne inspekcije je 11. novembar 2022. godine.
Podsećamo da se jedan viseći most u Ovčar Banji srušio 13. oktobra kada su dve osobe iz Zvornika poginule i deset povređeno.
Kada je grupa turista iz Zvornika krenula preko visećeg mosta u Ovčar Banji, nije stajalo nikakvo obaveštenje o zabrani upotrebe tog mosta.
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović rekao je posle te nesreće da je građevinska inspekcija 5. oktobra zabranila upotrebu mosta u Ovčar Banji, a da je rešenje o zabrani stiglo u JKP "Gradac" osam dana kasnije, dva sata posle rušenja mosta. Viseći most na Zapadnoj Moravi, inače, sagrađen je šezdesetih godina prošlog veka, i to u organizaciji nekoliko meštana Banje i Čačana.
Međutim, most nikada nije dobio upotrebnu dozvolu od nadležnih, i rešenjem građevinskog inspektora pre nekoliko godina stavljen je van upotrebe.
Na mostu se u više navrata u prošlosti nalazila tabla sa upozorenjem da na njemu ne bi trebalo da bude više od pet osoba, kao i da nije bezbedan.
Upozorenja su, međutim, uvek bivala uklonjena od strane nepoznatih osoba.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)