SAVREMENI BORBENI SISTEMI ČUVAJU SRPSKO NEBO: Ministar odbrane i načelnik Generalštaba obišli snage za kontrolu i zaštitu vazdušnog prostora
MINISTAR odbrane Miloš Vučević i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović obišli su danas deo stalno zadejstvovanih snaga Vojske Srbije zaduženih za kontrolu i zaštitu vazdušnog prostora Republike Srbije.
Foto: Instagram
Tokom obilaska, ministar odbrane je ostvario uvid u organizaciju komandovanja ovim snagama Vojske Srbije i lično se uverio u mogućnosti jedinica Ratnog vazduhoplovstva i PVO da obezbede nepovredivost i zaštitu suvereniteta vazdušnog prostora naše zemlje u svim vremenskim uslovima, 24 sata dnevno, sedam dana u nedelji.
Ministru Vučeviću su ovom prilikom prezentovane i nove sposobnosti Vojske Srbije dostignute uvođenjem u operativnu upotrebu savremenih borbenih sistema nabavljenih u prethodnom periodu, čime je značajno unapređena sposobnost Ratnog vazduhoplovstva i PVO za realizaciju ključnih zadataka.
Preporučujemo
UZNEMIRUJUĆE: Kamera zabeležila smrt turiste - i pored zabrane, ušao u pećinu (VIDEO)
05. 11. 2022. u 13:28
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)