OGLASIO SE USAME ZUKORLIĆ: Muftijin sin komentarisao nalaze obdukcije očevog tela (FOTO)
USAME Zukrolić, sin preminulof muftije Muamera Zukorlića, oglasio se posle objavljivanja rezultata obdukcije tela njegovog oca.
Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić/Zoran Žestić
On je naveo da će porodica da sačekai rezultate iz Nemačke i Bosne i Hercegovine pre nego što se obrati javnosti.
– Obaveštavam javnost da su stigli prvi nalazi o uzroku smrti rahmetli akademika muftije Muamera Zukorlića, rađene na institutima za Sudsku medicinu u Nišu i Beogradu. Porodica će sačekati još rezultate iz Nemačke i Bosne i Hercegovine, pre nego što se obrati javnosti – naveo je Usame na Instagramu.
Podsetimo, Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru saopštilo je danas da je obdukcionim nalazom utvrđeno da je lider Stranke pravde i pomirenja Muamer Zukorlić umro prirodnom smrću koja je nastupila kao posledica naglog pogoršanja funkcije i prestanka rada srca.
Više javno tužilaštvo je, kako se navodi u saopštenju, postupajući po krivičnoj prijavi koju je podneo njegov sin Usame Zukorlić protiv N. N. lica zbog krivičnog dela teško ubistvo, odredilo ekshumaciju radi obdukcije posmrtnih ostataka tela kao i hemijsko-toksikološku analizu bioloških ostataka u cilju uvažavanja uzroka smrti muftije.
Foto: Printskrin Instagram/Usame Zukorlić
U saopštenju se navodi da je juče Zavod za sudsku medicinu u Nišu dostavio Višem javnom tužilaštvu u Novom Pazaru objedinjeni nalaz i mišljenje zajedno sa nalazom i mišljenjem Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika Novi Sad, u kojem je navedeno da izmerene vrednosti koncentracije toksičkih metala i metaloida u uzorcima se nalaze u okviru normalnih vrednosti za ove vrste uzoraka i ne predstavljaju neposredan ni posredan uzrok akutne i hronične intoksikacije i time nisu uzrok smrti Zukorlića.
Oglasila se i supruga Elma
Elma Elfić, muftijina druga supruga, objavila je na svom Instagram nalogu da su poznati rezultati obdukcije.
- Danas, izveštajem obducenata smo saznali da nismo zakasnili, aorta nije pukla, umro je prirodnom smrću prestankom rada srca - napisala je Elma. - Hvala Bogu nije ni otrovan, jer ko god ga je poznavao mogao ga je samo voleti.
Preporučujemo
POZNATI REZULTATI OBDUKCIJE MUAMERA ZUKORLIĆA: Evo od čega je umro muftija
14. 06. 2022. u 12:34
STIGLI REZULTATI OBDUKCIJE VIDOJA RISTOVIĆA: Smrt nastupila tačno u 00.22 časa
07. 06. 2022. u 13:13
NAJTEŽI TRENUTAK OD MUFTIJINE SMRTI: Oglasila se druga supruga Muamera Zukorlića
07. 05. 2022. u 16:53
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega Dušan Mandić nije bio na prijemu kod Vučića
Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je u zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu pošto je u nedelju u finalu pobedila Mađarsku 10:7, međutim mnogi nisu znali sa kakvim problemima se nosio selektor Uroš Stevanović.
28. 01. 2026. u 12:38
Komentari (3)