PROTA SERAFIM NAKON POŽARA: Vatra se proširila iz odžaka koji je pukao, nema povređenih u manastiru Svete Trojice (FOTO/VIDEO)
OKO dvadesetak iskušenika se nalazilo u manastiru Svete Trojice u Belim vodama kod Ljubovije u trenutku sinoćnjeg požara, ali niko nije povređen, rekao je protosinđel Serafim Petković.
Foto: V. Mitrić
- Pretpostavljamo da je pukao odžak i da je iz odžaka izašla vatra i zahvatila krovnu konstrukciju koja je čitava od čamovine i zapalila je oba ova sprata koja su bila od drveta. Vatra je stigla do prizemlja i tu se zastavila jer je tu jedino bila ploča - izjavio je prota Serafim.
Vatra je, prema njegovim rečima, izbila negde pred večernju službu, nakon čega je, kako kaže, odmah naredio evakuciju, pošto se videlo da je vatra već zahvatila veliki deo krova.
- Odmah smo zvali vatrogasce koji su zaista hitno došli. Međutim, njihova kola su se zaglavila na uzbrdici zbog leda, a onda, kada su prošla, već nije bilo dovoljno vremena i vatra je zahvatila celi konak - izjavio je prota, dodajući da su ubrzo došli i drugi vatrogasci.
Komandir Vatrogasno-spasilačke jedinice Ljubovija Zoran Tomić je rekao da je njegova jedinica primila dojavu u 18.10 časova da u naselju Podnemić gori konak manastirskog kompleksa Bele vode.
Nakon toga je, kako kaže, na lice mesta odmah krenula dežurna ekipa.
Po dolasku na lice mesta, kako navodi, krovna konstrukcija objekta već je bila zahvaćena požarom, a problem je, prema njegovim rečima, od starta predstavljala međuspratna konstrukcija, koja je u potpunosti bila od drvene građe.
To je prouzrokovalo da se požar brzo proširi i na spratni deo objekta.
- Imali smo veliki problem prilikom dolaska na lice mesta zbog nepristupačnog puta, jer je ovo planinsko delo. Bilo je leda i kamioni su proklizavali, pa je moralo da se uključi i javno preduzeće kako bi nam pomoglo na jednoj lokaciji da izvuče dva kamiona - izjavio je Tomić.
Sve to je, prema njegovim rečima, uticalo na nešto kasniju lokalizaciju požara, koji je stavljen pod kontrolu oko 20.25 časova.
U intervenciji gašenja požara je učestvovalo 11 pripadnika Vatrogasno-spasilačke jedinice Ljubovija, a u pomoć su priskočile i kolege iz vatrogasne jedinice Mali Zvornik, iz Bajine Bašte i iz Bratunca u Republici Srpskoj.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)