U ČAST DANU PRIMIRJA: Prava Crna Gora se oglasila povodom 11. novembra
POVODOM obeležavanja Dana primirja u Prvom svetskom ratu, svake godine se 11. novembra održava svečana ceremonija odavanja počasti poginulim srpskim i crnogorskim junacima kao i polaganje venaca na spomen obeležju na groblju u Tijeu,u južnom delu Pariza.
Foto: Prava Crna Gora
Na poziv udruženja francuskih ratnih veterana “Memorijal istočnog fronta”, kao i na poziv predsednika Srba i Crnogoraca u Francuskoj Đura Ćetkovića, predstavnici SO Budve, a na inicijativu Aleksandra Franete, predsednika Izvršnog odbora Prave Budve zadnje dve godine odlaze u Pariz, na groblju Tije, gde je sahranjeno 748 palih srpskih i crnogorskih ratnika, gde prisustvuju komemoraciji i polažu venac, ističe se u saopštenju Prave Crne Gore – Prava Budva.
- Nažalost, ove godine zbog novonastale situacije u svetu, virusa kovid-19, nismo u mogućnosti biti na vojničkom groblju u Parizu, a kako bi se sačuvali od zaborava svetli događaji iz istorije srpskog naroda, odajemo veliku počast i poštovanje srpskim i crnogorskim vojnicima Velikog rata, sahranjenim van svoje otadžbine, onima koji su večno počivalište našli u tuđini. Nisu to oni birali. Nisu oni voleli život manje nego mi danas. Ali sudbina je bila surova i odvela ih u večnost. Mnogi od njih nisu ni znali gde je ta Francuska, ali za neke od njih Francuska je bila poslednja stanica, tu u Tijeu. Neka im je večna slava! Prava Crna Gora-Prava Budva će uvek biti na pravoj strani istorije i svojim delovanjem neće dozvoliti da događaji poput ovog padnu u zaborav. “Budimo časni potomci, da bismo bili dostojni precima”, zaključuje se u saopštenju Prave Crne Gore-Prava Budva.
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)