VOJNO MINISTARSTVO SA PONOSOM POTVRDILO SRAMOTU: Nekoliko mladih iz Crne Gore upisuje vojnu akademiju „Dr Franjo Tuđman“ u Hrvatskoj!
MINISTARSTVO odbrane Crne Gore objavilo je informaciju na svom zvaničnom tviter nalogu da je odabrano nekoliko mladih ljudi koji će upisati Vojnu akademiju „Dr Franjo Tuđman“ u Hrvatskoj.
Foto: Tviter Ministarstva odbrane Crne Gore
- Ponosno predstavljamo sjajne mlade ljude, koji su odabrani za obrazovanje na prestižnoj Vojnoj akademiji „Dr. Franjo Tuđman“ u Republici Hrvatskoj. Vida Vuković, Balša Grba, Stefan Peković, Jelena Vujović i Slaven Mitrović u nove životne pohode kreću u septembru - saopštili su iz crnogorskog vojnog ministarstva.
Vojno sveučilište „Dr. Franjo Tuđman“ predstavlja „glavnu vojno školsku i znanstvenoistraživačku ustanovu Oružanih snaga RH (OSRH), osnovanu 1991. kao Časnički centar Hrvatske vojske“, koje od nedavno pohađaju i crnogorski „branitelji“.
Foto: Tviter Ministarstva odbrane Crne Gore
Preporučujemo
IZBORI U CRNOJ GORI: DIK proglasila 11 izbornih lista, glasaće 541.000 birača
10. 08. 2020. u 14:37
CRNOGORSKA POLICIJA O UBISTVU MALTEŠKE NOVINARKE: Nisu nam tražene nikakve provere
10. 08. 2020. u 12:07
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (26)