NE MOŽEMO DA PREŽIVIMO! Ugostitelji sa severa dižu glas protiv mera NKT
UGOSTITELjI sa severa Crne Gore ogorčeni su merama Nacionalnog koordinacionog tela za zarazne bolesti (NKT) Vlade Crne Gore da se do 30. jula produži primena mere zabrana rada ugostiteljskih objekata u Beranama, Bijelom Polju, Pljevljima, od kojih neke sredine imaju daleko manji broj zaraženih u odnosu na sredine na jugu Crne Gore, posebno kada je reč o Podgorici.
Foto VN
Predsednik opštine Berane Dragoslav Šćekić sastao se sa predstavnicima beranskih ugostitelja, koji su dva puta uzaludno pisali NKT, i obećao im da će uputiti zahtev da se preispitaju mere koje važe za Berane.
Slična situacija je i u Bijelom Polju, odakle su ugostitelji uputili otvoreno pismo predsedniku NKT-a Milutinu Simoviću, u kome traže hitno otvaranje njihovih objekata radi opstanka velikog broja porodica.
Foto Ž. Knežević
- Na teritoriji Bijelog Polja posluje više od 40 ozbiljnih ugostiteljskih objekata koji zapošljavaju oko 450 radnika, tako da je reč o egzistenciji bar 1.500 ljudi. S obzirom na to da je ovo drugi talas zatvaranja naših objekata sa skoro 80 dana bez poslovnih aktivnosti, došli smo u situaciju da ne možemo da servisiramo redovne obaveze i plate. U teškoj smo situaciji i ukoliko ne bude brze i adekvatne reakcije države, većina naših poslova će vrlo brzo biti ugašena, a neke kolege već otpuštaju zaposlene - navode ugostitelji.
PONOVO SET MERA
PREDSEDNIK opštine Berane kazao je da će, pored jednog seta mera pomoći građanima i privrednicima, ponovo usvojiti set ekonomskih mera za podršku privrednicima, odnosno za ublažavanje otežane situacije usled pandemije novog virusa korona.
- Uz adekvatne mere zaštite naš posao se može obavljati kao što smo to činili u restriktivnim okolnostima. Svedoci smo da ugostitelji u Mojkovcu, Kolašinu, Podgorici i primorju rade, pa se osećamo diskriminisanim u odnosu na ostale - navode ugostitelji, naglašavajući da je procenat zaraženih u Bijelom Polju u odnosu na broj stanovnika na istom nivou kao u Podgorici koja normalno funkcioniše.
Nacionalno koordinaciono telo o zahtevima ugostitelja sa severa i eventualno novim "relaksirajućim" merama za sever, raspravljaće u nedelju.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Zašto ne treba govoriti "primi moje saučešće"? Otac Predrag otkriva: "Ne budite plitki"
"KADA izjavljujete saučešće ne budite plitki..."
29. 04. 2026. u 12:35
Komentari (0)