HRVATI ĆE "NAPLATITI" JASENOVAC: Zbog Rezolucije Zagreb najavljuje "osvetu"
ZVANIČNI Zagreb poručio je kolegama u Podgorici da će zbog usvojene rezolucije o genocidu u logorima Jasenovac, Dahu i Mauthauzen, "debelo" platiti tu avanturu, tražeći od aktuelne vlasti da reše druga otvorena pitanja. Hrvatski Sabor doneo je zaključak u kome zahteva da Crna Gora namiri odštetu hrvatskim ratnim zatvorenicima u crnogorskim logorima, i zaštitu svih prava hrvatske nacionalne manjine u Crnoj Gori, u skladu sa zajedničkim stavom Evropske unije za poglavlje 23, predstavljenom na međuvladinoj konferenciji 26. juna ove godine, kao i pitanje granice na moru i vraćanja školskog broda "Jadran".
V.K.
- Podsećamo kako Crna Gora nije jasno i nesumnjivo osudila zločine u crnogorskom logoru Morinj, štaviše smenila je nadležne koji su podržali postavljanje ploče u logoru, a nije ni osudila agresiju na Republiku Hrvatsku - navodi se u zaključku Sabora.
Crnogorski šef diplomatije Filip Ivanović je još ranije kolegama u Hrvatskoj poručio da rezolucija ne može uticati na odluke parlamenta, ali da Crna Gora ne dovodi u vezu zločine u Jasenovcu sa kolektivnim hrvatskim narodom, pošto hrvatska država, uključujući i njen vrh, dostojno obeležava sećanja na nevino stradale jasenovačke žrtve. Evropski komesar za susedstvo i proširenje Oliver Varhelji tim povodom je rekao da ne želi da utiče na unutrašnja pitanja i dodao da Zapadni Balkan može lako da skrene u destrukciju kada se govori o istoriji.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)