ZEMLJOTRES U CRNOJ GORI: Treslo se na području Bara
ZEMLjOTRES, jačine 3,4 stepena Rihterove skale, registrovan je pola sata posle ponoći sa epicentrom na području naselja Šušanj u Baru.
Foto: Shutterstock/Ilustracija/Google maps
Na sajtu Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju je objavljeno da jačina potresa odgovara epicentralnom intenzitetu od IV-V stepeni Merkalijeve skale.
Zemljotres je lociran na dubini od 15 kilometara.
Na osnovu numeričkog modela promene intenziteta sa rastojanjem u tom regionu, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj zemljotres nije mogao da izazove materijalnu štetu u epicentralnom području.
BONUS VIDEO - DODELjENA NAGRADA ZA NOVINARSKU HRABROST "MILAN PANTIĆ": Ovogodišnji dobitnik Danijel Simić
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)