"KAKVE JA VEZE IMAM SA BANANAMA" Kako je Momir, pre 25 godina, Milu postavio nezgodno pitanje u emisiji uživo (VIDEO)
"A kakve ja veze sa tim imam, koliko je uvezeno banana i pomorandži, pet para za to ne dajem", odgovorio je Đukanović pre tačno 25 godina.
Foto Z. Knežević
Nakon rasepa DPS-a (1997) tadašnji premijer Crne Gore, Milo Đukanović, tadašnjeg predsednika države Momira Bulatovića optuživao je za izdaju državnih interesa, da je sluga Slobodanu Miloševiću, i da „Crnu Goru želi da vrati unazad“.
Bulatović je, pak, Đukanovića i njegove pristalice u Vladi označio nosiocima „opšte kriminalizacije društva“ koji koriste „policiju u političke svrhe“, prigovarajući im na enormnom ličnom bogaćenju i na zanemarivanju severnog dela Crne Gore.
I, još tada, Bulatović je dao izvesne naznake da prekomerna „potražnja“ za bananama na crnogorskom tržištu krije „ključeve“ za razumevanje mnogih procesa.
„Ako potrošite 50 miliona dolara za uvoz banana, onda to mora da bude veoma ozbiljna stvar“, kazao je Bulatović Đukanoviću u jednom od televizijskih sučeljavanja na RTCG.
“A kakve ja veze sa tim imam, koliko je uvezeno banana i pomorandži, pet para za to ne dajem“, odgovorio je Đukanović.
Podsetimo, juče je u magacinu Volija pronađeno pola tone kokaina, u paketu u kome su se trebale nalaziti – banane.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) i Uprava policije (UP) zvanično će se tek sutra oglasiti povodom ove zaplene.
BONUS VIDEO: Kako država brine o šampionima
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)