IZRALESKI NOVINARI ODUŠEVLJENI BEOGRADOM Arhitektonski raj, predivna panorama, pristupačne cene..
KADA turizam u celom svetu postaje sve skuplji, na samo nekoliko sati leta avionom, otkrili smo destinaciju koja je arhitektonski raj, sa izvanrednom gastronomskom scenom, skrivenim "hipsterskim" lokacijama i predivnom panoramom, sve to sa pristupačnim cenama. Ovo su reči novinara Jotama Avitana koji sa još nekoliko novinara iz Izraela ovih dana obilazi Srbiju.
TOB
Kako bi privukla što veći broj turista iz Izraela u našu zemlju, Turistička organizacija Beograda je sa Turističkom organizacijom Srbije organizovala višednevni boravak novinara važnih i uticajnih medija iz Izraela.
- Srbija, a posebno Beograd, odaju snažan osećaj istorije, kombinovan sa modernom vibrantnom kulturom. To se oseća u prelepim ulicama, preukusnoj hrani koja je savršen spoj tradicionalnog i novog, a ponajviše u ljudima koji su veoma strastveni u pogledu svog nasleđa, i ponosni da sve to podele sa srećnim turistima koji posete ovu predivnu zemlju - ističe Danijel Mihaeli, novinar uglednog medija Mako.
Gosti su imali prilike da upoznaju turističku ponudu Beograda i Novog Sada, kulturne i istorijske znamenitosti, turističke atrakcije kao i bogatu gastronomsku scenu. Pored Narodnog muzeja i Muzeja Nikole Tesle, novinari su posetili Kraljevski dvor na Dedinju, uživali su u panorami sa kupole Hrama svetog Save, kule Gardoš i platoa kod spomenika Pobednik, krstarili rekama brodom Nikola Tesla, a tokom izleta do Novog Sada, obišli su Petrovaradinsku tvrđavu i jednu od vinarija na Fruškoj gori.
Foto: Novosti
Preporučujemo
UMRLO VIŠE ŽENA: Statistika o preminulima u Beogradu, evo kada je smrtnost bila najveća
11. 03. 2026. u 12:11
ČITALAČKA ZNAČKA U OBRENOVAČKOJ BIBLIOTECI: Igra senkama, zabava, veštine
10. 03. 2026. u 19:14
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)