ZA NAJHUMANIJE BESPLATNE ULAZNICE: Institut za transfuziju krvi i "Beogradski festival piva" poklanjaju karte za gradsku manifestaciju
INSTITUT za transfuziju krvi Srbije u saradnji sa "Beogradskim festivalom piva", sprovodi akciju dobrovoljnog davanja krvi, a pripremili su brojne poklone za najhumanije sugrađane.
Crveni krst u Požarevcu
- Prvih sto osoba koje dobrovoljno daju krv dobiće VIP paket-ulaznica za sva četiri dana gradskog festivala "Bir fest", dok će ostali davaovi krvi biti nagrađeni regularnim paket-ulaznicama - saopštili su organizatori.
Akcije dobrovoljnog davalaštva krvi biće organizovane na pet lokacija u Beogradu, kako bi se sugrađani u velikom broju odazvali pozivu Instituta. Transfuziološki autobusi će biti postavljeni na sledećim lokacijama - u subotu, 3. juna biće omogućeno davanje krvi ispred Tržnog centra "Stadion" na Voždovcu, u periodu od 13 do 17 sati, a u ponedeljak 5. juna, građani će moći da daju krv na Novom Beogradu u Starom Merkatoru od 10 do 13 časova.
Takođe, biće omogućeno davanje krvi i u petak 9. juna, na Gradskoj opštini Čukarica, u POžeškoj ulici, ispred DOma zdravlja u periodu od 9 do 14 sati. Transfuziološki autobus biće postavljen i u subotu, 10. juna ispred Crkve Svetog preobraženja Gospodnjeg, na Vidikovcu u periodu od 9 do 14 časova, dok će 13. juna biti omogućeno davanje krvi na Zvezdari u Gradskoj opštini od 10 do 15 sati.
- Uvek je pravo vreme za dobra dela, dajte krv i lepo se provedite na festivalu - poručili su iz ovog Instituta.
Preporučujemo
VIŠE OD 40 GODINA SPORTA, PREKO 30 DISCIPLINA: "Trofej Beograda" kao simbol prestonice
09. 01. 2026. u 17:48
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)