POBACAO LUBENICE PO ULICI: Sukob uličnog prodavca voća i komunalne milicije na opštini Rakovica
PROBLEM sa uličnom prodajom voća i povrća je višegodišnlji problem Beograda.
Lubenice rasute po Ulici patrijarha Dimitrija, Foto Instagram Moj Beograd
U Ulici patrijarha Dimitrija u Rakovici, jedan prodavac voća, nezadovoljan jer su pripadnici Komunalne milicije želeli da mu napišu prijavu, razbio je nekoliko lubenica o asfalt.
Prodavac je bio revoltiran jer su komunalni milicionari od njega tražili lična dokumenta na uvid, verovatno sa namerom da mu napišu kaznu.
Vrlo brzo, Komunalna milicija je u pomoć pozvala pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova.
- Patrola Komunalne milicije posle odbijanja sugrađanina da pokaže dokumenta tražila je asistenciju policajaca iz Rakovice - rekli su za "Novosti" u Sekretarijatu za poslove Komunalne milicije.
- Kada su oni došli, utvrđen je identitet prodavca i izdati su mu prekršajni nalozi. On je novčano kažnjen zbog ulične prodaje, prljanja javne površine i nepostupanja po naređenju komunalnog milicionara.
Od početka godine izdata su 1.074 prekršajna naloga zbog nelegalne prodaje voća i povrća. Kako su rekli u Sekretarijatu, najveći broj kazni izdat je na opštini Novi Beograd - 439. Na Čukarici je sankcionisano 188 prodavaca, na Paliluli 103 i u Zemunu 102.
- Odlukom o komunalnom redu, propisana je zabrana prodaje na ulici, trgu ili drugoj površini javne namene - navode u Sekretarijatu za poslove komunalne milicije. - Nije dozvoljeno prodavati robu ili obavljati neke druge delatnosti izvan prodajnog objekta. Za ove prekršaje propisana je novčana kazna u fiksnom iznosu od 15.000 dinara.
Vidikovačka pijaca
NA Vidikovačkoj pijaci 2016. godine prodavac cveća i lubenica Vlada M. (55) preminuo je tokom rasprave sa dvojicom pripadnika tada komunalne policije. Ovaj prodavac godinama je radio na ulazu u pijacu. Kako su tada ispričali trgovci na ovoj beogradskoj zelenoj tržnici, Vlada je i ranije imao problema sa komunalnim službama. Tokom svađe njemu je pozlilo i ubrzo je preminuo.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (2)