GRANA PALA ŽENI NA GLAVU: Nesreća u Tiršovoj ulici
ISPRED Dečije univerzitetske klinike u Tiršovoj ulici juče oko 8 časova je došlo do nesreće kada se grana drveta odlomila i tom prilikom udarila ženu u glavu.
Zelenilo
Prolaznica je zadobila povrede glave, a pomoć su joj odmah ukazale dežurne ekipe Hitne pomoći.
- Povrede smo na terenu odmah sanirali, ali smo povređenu ženu prevezli do Urgentnog centra kako bi joj tamo snimili povrede i uradili detaljnu dijagnostiku - objašnjavaju nadležni.
Nadležni iz JKP "Zelenilo-Beograd" je o događaju obavestio Gradski centar za obaveštavanje, i odmah po dobijenom nalogu ekipa "Zelenila-Beograd" je izašla na teren. Uklonili su prelomljenu granu i uradili pregled okolnih stabala u parku Milutin Milanković.
- Stabla u ovom parku su orezivana krajem avgusta ove godine, kada su uklanjane suve grane - ističu nadležni. - U ovom konkretnom slučaju pucanje grane je najverovatnije prouzrokovano velikom količinom padavina poslednjih nekoliko dana, zbog čega je drveće natopljeno vodom, što granama povećava masu i može dovesti do njihovog lomljenja.
Preporučujemo
VAŽNO ZA VOZAČE: Noćas od 22 do sutra u 5 sati ujutru biće zatvorena Gazela
24. 02. 2026. u 14:57
KURS ENGLESKOG ZA NAJSTARIJE: Besplatno u Voždovačkom centru "Šumice"
24. 02. 2026. u 14:30
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)