DŽAKA I ŠAĆIRI NA STUBU SRAMA: Nedostatak discipline, foliranti, lideri koji nisu pokazali ništa

Novosti online

04. 07. 2018. u 13:52

Mnogi fudbalski stručnjaci i mediji komentarisali su igrače albanskog porekla posle poraza u osmini finala Mundijala

ЏАКА И ШАЋИРИ НА СТУБУ СРАМА: Недостатак дисциплине, фолиранти, лидери који нису показали ништа

Đerdan Šaćiri foto: EPA

Fudbalski reprezentativci Švajcarske Granit Džaka i Đerdan Šaćiri glavni su krivci za ispadanje “sajdžija” sa Svetskog prvenstva u Rusiji, ubeđeni su fudbalski stručnjaci i novinari.

Vezni igrač Arsenala kritikovan je zbog toga što je tokom drugog poluvremena više puta ispadao iz odbrane, a jednu od šansi koje je poklonio Šveđanima iskoristio je Emil Forsberg, koji je Džaku “poslao po burek”, a onda raspalio po lopti za slavlje “vikinga”.

Mnogi fudbalski stručnjaci komentarisali su igrače albanskog porekla posle poraza u osmini finala Mundijala, a među njima je i bivši engleski reprezentativac i fudbaler Mančester junajteda Fil Nevil.

- Treba da ga bude sramota za taj gol. Pao je na pod i pustio Forsberga da ga lako prođe. Verovatno je sedeo u svlačionici i mislio: ’Dobro sam odigrao danas, imao sam nekoliko bočnih pasova ka saigračima‘. To gledamo iz nedelje u nedelju u Arsenalu - nedostatak discipline. Nije moj tip igrača. Koštao je svoj tim gola. Nije ništa uradio, on je folirant - rekao je Nevil, a preneo „Miror“.

Ni Džermejn Dženas nije imao reči hvale za Džaku.

- Jedan od velikih problema sa njim je što mora da odluči šta će da bude. Ako želi da ide duboko i dođe do lopte, mora da se gura kao Kante. Na kraju mora da kreira igru. On samo pliva okolo i ne radi ništa - rekao je Nevil.

Čak ni sami Švajcarci nemaju pozitivan komentar kada je u pitanju igra njihovih reprezentativaca albanskog porekla.

- Behrami je bio previše defanzivan, a Šaćirija su previše lako čuvali. Šveđani su mu uvek ostavljali otvorenu stranu. Umesto da vuče ka sredini, uvek je išao po krilu gde su ga puštali i zato švedski džinovi nisu imali problema na sredini. Vladimir Petković je mogao da napravi izmenu, zašto nije ranije krenuo na sve ili ništa i uveo još jednog napadača - pita se Danijel Gigaks.

Švajcarski dnevni list “Blik” navodi da Šaćiri ni jedan jedini put nije uspeo da predribla protivnika, kao i da lideri švajcarskog tima nisu pokazali ništa.

Feliks Bingeser, glavni urednik poznatog lista, u svojoj analizi utakmice Švedska-Švajcarska istakao je da Džaka i Šaćiri ništa nisu pokazali i da, suprotno očekivanjima, nisu bili vodeće figure.

- Oni koji tvrde da su fudbaleri svetske klase sa ogromnim samopouzdanjem su omanuli - naveo je Bingeser.

ŠVAJCARCI NE ŽELE DA UZMU NOVAC OD ALBANACA
Posle utakmice sa Srbijom u grupnoj fazi Svetskog prvenstva, Granit Džaka i Đerdan Šaćiri kažnjeni su sa ukupno 21.600 evra zbog toga što su golove proslavljali pokazujući dvoglavog orla koji predstavlja grb Velike Albanije.
Nedugo potom, putem Fejsbuka je organizovana akcija prikupljanja novca za kaznu od strane Albanaca. Međutim, Švajcarska ne želi da prihvati pomoć, već je predložila da prikupljena suma ode u humanitarne svrhe.
- Federacija ne želi da se novac uruči igračima, već da se donira u dobrotvorne svrhe - navodi se u saopštenju švajcarske federacije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (18)

KO U SIPTARE IMA POVERENJE SAM JE SEBI KRIV

04.07.2018. 14:16

BRAVO SVAJCARCI, HRANITE PSETO NEK VAS UJEDE. Rekao sam da ce vas usrecit, cim dobiju priliku. Ono sto su se zalagali protiv Srbije, to nije bilo za Svajcarsku, nego 100% igrali su za Albaniju. Taj narod jos neshvaca sta je pprimio u zemlju, PRAVICETE VI SLOBI SPOMENIK usred Berna.

melbourne

04.07.2018. 14:20

Nas je korumpirani sudija pobedio, demoralisao nase igrace zutim kartonima i pretnjama, onda medija u Srbiji ofarbanom karleusom izmanipulisali dzentlmena da ode napred i postigne gol i time ostavi rupu u odbrani, ovce i botovi zapeli na Krstajica zato sto je Srbenda iz Republike Srpske te ga unistavaju left right and center!

TORES

04.07.2018. 15:01

ASrbija je na vecem stubu srama od bilo koga sobzirom ko je vodio reprezentaciju i kako se igralo . Nemate vi sta kome da kazete .

Dragan Lo

04.07.2018. 15:09

Meni se čini da su Šveđani odlična ekipa. Jednostavno, kvalitetnija ekipa od Švajcarske. Tipujem na njih i protiv Engleza.

Zigula09

04.07.2018. 15:30

Igrali su za siptare nikad svajcarsku nece gledati ko svoju drzavu a sutra ce traziti i siptarski kanton spremite se.

dr tokmak

04.07.2018. 16:44

Fudbal je sport. Jako mi je zao sto "Novosti" toliko loze narod na ovu temu koja ni po cemu ne zasluzuje ovoliku paznju. Cuti, radi, pobijedi! I ne ponesi se u pobjedi, ne toni u porazu. Uspjesi na svjetskim prvenstvima su obicno nesto sto ne dolazi preko noci nego se strpljivo gradi. Muslin je gradio i doveo nas tamo. Treba da nastavimo da gradimo. To je sve. Zasto je "Novostima" u interesu da se taj poraz od Svajcarske produzuje i neprekidno ponavlja - to mi nije jasno. Prodaja?

Mr.Q

04.07.2018. 16:45

Što kritikuju šiptare koji "igraju za Švajcarsku"?! Ipak ti šiptari ne igraju za svoju zemlju pa tako nemaju ni osećaja žrtve u igri za istu! Prosečan igrač poreklom pravog Švajcarca bi se duplo više trudio i dao maksimum u igri, a ovako 3 šiptara=3 igrača manje na terenu osim ako kojim slučajem igraju protiv Srbije, e onda daju 110%...

vladimir

04.07.2018. 17:06

Zašto? ....."oduvali" su Srbiju, a Švedjani ih JEDVA pobedili, i to srećno! Da nije njih bilo ne bi ni prošli "dalje" ali naknadna pamet u "kusur" državama, po pravilu su vraća kao bumerang!

Nakil

04.07.2018. 18:03

Kompleks je tezak bolest...Kad bi igrali bolje..na pr.ko Hrvati ne bi vam smetalo ni Dzaka...Saciri ...Dzemaili .Pozdrav Redakciji

неимени

04.07.2018. 19:00

Били би они већ на стубу срама да су срели чика Муслина односно да фсс није одлучиЈо да постави мехмета наместо Муслина и тиме продужи шипачку агонију.

Baki

04.07.2018. 19:04

Od srca sam navijao za srbiju ali sada pitam pisca ovog teksta sta vi zelite , kritike svajcarcima pa oni su bar otisli rundu dalje prvo kritikujte i pocistite svoje dvoriste pa onda mozete tudje nas stari problem uvek vidimo drugog a nas nevidimo.Pustite vi Saciria i Xaku

тлн

05.07.2018. 01:27

Они су одрадили посо за разлику.........Није било веће срамоте од Србије и нико се није тако обрукао и то свако СП и свако ЕП, брука и срамота. Кога брига за швајцарце? Јел смс отишао за 150 цигли?

Дорћолка

05.07.2018. 10:45

Брих оде кући , Немачка испала, све се ипак враћа и плаћа. Швајцарско шиптарску репрентацију нећу да коментаришем.