INCIDENT NA ADMINISTRATIVNOM PRELAZU: Novinarima zabranjen ulazak na Kosovo i Metohiju (VIDEO)
INTERNO raseljana lica sa teritorije Kraljeva, ali i susednih gradova i opština, sa uklupno devet autobusa, kao i sopstvenim prevozom, uputila su se u nedelju rano ujutro sa kraljevačke autobuske stanice na Kosovo i Metohiju kako bi glasali na vanrednim parlamentarnim izborima.
Foto B. Subašić
Sa njima je u južnu srpsku pokrajinu krenula i novinarska ekipa Regionalne televizije Kraljevo (RTKV), ali joj bez ikakvog objašnjenja nije dozvoljen ulazak na KiM.
- Zadržani smo na administrativnom prelazu, uzeli su nam dokumenta dok ne stigne nekakav odgovor iz Prištine. Ni posle višesatnog čekanja nismo dobili odgovor, a ni dozvolu da uđemo na Kosovo. Na naše uporno insistiranje vraćena su nam dokumenta i vratili smo se za Kraljevo – kaže Violeta Simović, novinarka RTVK.
- Zašto nam nije dozvoljen ulazak verovatno nećemo saznati, kao ni da li je ovo taj evropski put i pravo ka istinitom i pravovremenom informisanju.
Preporučujemo
IZBORI NA KiM: Danas sletelo 26 aviona, sutra 19 sa biračima iz dijaspore
13. 02. 2021. u 23:01
NEĆE SRPSKU LISTU: Osmani i Kurti neće saradnju sa predstavncima Srba
13. 02. 2021. u 21:02
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (4)