SASLUŠAN VOĐA "OVK" IZ TIRANE: Pred specijalnim tužiocima i Adem Šehu
SPECIJALNI tužioci u Hagu započeli su pre dva dana saslušanje komandanta tzv. OVK iz Albanije Adema Šehua i on je prvi državljanin Albanije koji je odgovarao na pitanja u Hagu, u vezi sa ratnim zločinima te organizacije.
Foto Ž. Knežević
Prištinski mediji javljaju da je pozvan u svojstvu svedoka, ali se ne zna u vezi sa kojim zločinima.
Tokom sukoba na KiM oko 200 oficira albanske vojske pridružilo se tzv. OVK, a Šehu, poreklom iz Farke u Tirani, služio je kao oficir protivavionske jedinice. Obučavao je grupe od 25 do 30 ljudi sa KiM i zapadnih zemalja, a njegov stan bio je pretvoren u centar za obuku. Ubrzo je postavljen na čelo tzv. 153. brigade u oblasti Lap.
Preporučujemo
TERORISTA OSTAJE U ZATVORU: Sud odbio puštanje na slobodu Tačija i ostalih šefova OVK
27. 01. 2021. u 11:54
STIŽE PRAVDA JOŠ JEDNOG OVK ZLOČINCA: Fljorim Klokoći dobio poziv od specijalnog suda
23. 01. 2021. u 20:20
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)