DIPLOMATSKI SKANDAL: Ambasadama lažne države stigao kontingent zastava terorističke OVK!

Танјуг

05. 12. 2020. u 21:39

DIPLOMATSKE i konzularne misije tzv. Kosova u svetu opremljene su kontingentom zastava sa grbom OVK, a službenici ovih misija kažu da nisu dobili nikakva uputstva niti informacije kako da ih koriste.

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: Амбасадама лажне државе стигао контингент застава терористичке ОВК!

Foto: Tanjug/AP Photo

Ministarstvo spoljnih poslova tzv. Kosova ne iznosi pojašnjenja, a ni kabinet tzv. premijera Avdulaha Hotija nije upoznat sa ovim činom, koji je usledio nekoliko nedelja nakon potvrđivanja optužnica protiv bivših visokih lidera OVK osumnjičenih za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.

Dostava zastava je urađena putem brze pošte, a uz pošiljku je izostalo objašnjenje i uputstvo iz Ministarstva o tome kako postupati sa ovim zastavama. To su potvrdili diplomatski predstavnici, koji su želeli da ostanu anonimni.

Neki zaposleni su objavili fotografije na društvenim mrežama sa simbolom OVK.

Koha navodi da je od ponedeljka tražila odgovor od kosovskog Ministarstva spoljnih poslova o razlogu slanja zastava, ali nije dobila odgovor, kao i da u Hotijevom kabinetu kažu da nemaju informacije o ovoj pošiljci.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (1)

ŽESTOKO SE UVREDILA: Đorđe David četiri meseca nije pričao sa Snežanom Đurišić - roker otkrio detalje