PIPER OTKRIVA LAŽ DANA: Dva paklena scenarija za izborni dan
ŠOLAKOVI mediji nastavljaju svoju beskurpuloznu kampanju, a palicu je sada preuzeo reditelj Janko Baljak.
Foto: Printscreen
To je onaj reditelj koji je u svojim filmovima glorifikovao kriminalce iz 90-ih godina prošlog veka, otkriva analitičar Uroš Piper.
Naime, Baljak je juče, gostujući na N1 televiziji, izneo tvrdnju da SNS i Vučić neće priznati rezultate izbora. Prema Piperovim rečima, ta izjava je problematična iz dva razloga:.
- Prvo, zato što je netačna. Drugo, zato što priprema teren za ono što blokaderi planiraju da urade na dan izbora. Neistinita je zato što iskustvo koje imamo sa Aleksandrom Vučićem pokazuje da on uvek prihvata izborne rezultate.
Piper podseća da je Vučić 2004. godine u drugom krugu izgubio izbore za gradonačelnika Beograda za samo 8.000 glasova. Nenad Bogdanović, koji je tada bio kandidat DS-a, imao je manje od jednog procenta više glasova od Aleksandra Vučića.
- I šta se desilo? Vučić je iste večeri priznao rezultat, čestitao na pobedi. Bez ikakvog problema, nije bilo nikakvih protesta, pobuna… Ništa. Izašao je, rekao je, to je to, pobeda, idemo dalje – kaže Piper.
Opasno je ono što sada Baljak govori i najavljuje. To je, objašnjava Piper, pakleni plan blokadere za izborni dan.
- A to šta namiravaju da urade? Baljak tvrdi da vlast neće prihvatiti rezultate izbora, to je u stvari onaj svima poznat model: “držite lopova”. To je ono šta oni nameravaju da urade. Postoje dva scenarija:ili će pokušati da prekinu izborni dan negde oko 3-4 popodne tvrdeći da postoje malverzacija u vezi sa izborima, lomljenjem kutija, prekidanjem izbora… Ili će, to je druga opcija, uveče u 20 sati i 15 minuta reći da, iako su osvojili 10 ili 12 odsto glasova, da su oni pobedili – tvrdi Piper.
Dodaje da je zapravo Baljak napravio autoprojekciju, te da će za ono što će oni uraditi, optužiti vlast.
- Međutim, dolazi dan izbora, prebrojaćemo se. Završiće ta blokaderska lista, na jednocifrenom broju procenata, ili sa možda 10 ili 12 odsto osvojenih glasova. I to je to - zaključuje Piper.
(Alo)
Preporučujemo
LAŽ DANA Piper otkriva važnu stvar: Oni su krivi što Ponoš i Jovanović nisu privedeni
29. 01. 2026. u 12:12
"MILOŠ SA VRAČARA BI DA GLUMI MANGUPA": Piper postavio na mesto vođu blokadera
26. 01. 2026. u 13:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (3)