VUČIĆ IZ TAŠKENTA: Očekujem unapređenje saradnje sa Uzbekistanom u svim oblastima
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Taškentu da je veoma zadovoljan dosadašnjim rezultatima posete Uzbekistanu, istakao značaj Zajedničke deklaracije koju su potpisale dve zemlje i naglasio da očekuje unapređenje saradnje u svim oblastima.
Foto: Printscreen/Tanjug
- Veoma sam zadovoljan rezultatima koje smo do sada postigli. Potpisali smo juče Zajedničku deklaraciju o budućoj saradnji, kao i nekoliko dokumenata koji će predstavljati temelj za našu buduću saradnju. Nadam se da ćemo, nakon što se održi međuvladina komisija u Uzbekistanu, imati priliku da ugostimo predsednika Mirzijojeva u Beogradu kako bismo dodatno unapredili našu saradnju u svim oblastima - rekao je Vučić.
On je tokom posete Centru za islamsku civilizaciju u Taškentu tako odgovorio na pitanje novinara iz Uzbekistana da li je, posle sastanka sa uzbekistanskim predsednikom Šavkatom Mirzijojevim, zadovoljan rezultatima i koje inicijative je predložio.
Vučić je na komentar novinarke da je nekada radio kao novinar i pitanje kako bi u toj ulozi tokom posete Uzbekistanu kao izveštač započeo svoj izveštaj, rekao da bi pozvao svoje građane Srbije da posete Uzbekistan.
- Rekao bih svim svojim sunarodnicima, dragi ljudi, napravio sam veliku grešku jer ranije nisam posetio ovu zemlju. Dođite što pre da je vidite - istakao je Vučić.
Vučić je zajedno sa srpskom delegacijom posetio danas Centar za islamsku civilizaciju, a u obilazak ih je vodio Rustam Džabarov, zamenik direktora tog centra. Centar za islamsku civilizaciju u Uzbekistanu je institucija pri Kabinetu Ministara Republike Uzbekistan, koja se nalazi u sklopu kompleksa imanja Hazreti Imama.
Izgradnja kompleksa je pokrenuta na osnovu odluke predsednika Uzbekistana Šavkata Mirzijojeva 2017. godine, a temelj je postavljen 2018. godine. Centar se još uvek nalazi u fazi izgradnje, ali je veći deo izgrađen. Centar za islamsku civilizaciju je najveći kulturni, naučni i obrazovni kompleks u Uzbekistanu, a obuhvata muzej, istraživački institut, biblioteke, međunarodne partnerske organizacije, naučne laboratorije, centre tradicionalnih zanata i obrazovnih odeljenja.
(Tanug)
BONUS VIDEO:
SRAMNO: Srbe iz Republike Srpske nazivaju prekodrinskim ološem, ali se grle sa Sandžaklijama
Preporučujemo
VUČIĆ O SUMANUTIM NAPADIMA HRVATSKIH MEDIJA: Teška neka bolest, ne znam te čike u belom koji mogu da im pomognu (VIDEO)
28. 10. 2025. u 18:32 >> 20:28
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)