OTKRIVAMO: Evo ko stoji iza najavljenog „ekološkog“ protesta u Prijepolju
AKTIVISTKINjA „Ekološkog pokreta Prijepolje“ i vlasnica etno-sela u mestu Jabuka na granici sa Crnom Gorom Dragana Rakidžija, zajedno sa svojim ideološkim istomišljenicima iz redova tzv. ekoloških aktivista, planira da 19. avgusta organizuje protestnu vožnju na području Prijepolja, u znak protesta protiv istraživanja i potencijalne eksploatacije nalazišta litijuma u našoj zemlji. Rakidžija je na ovom planu bila aktivna i ranije, te je tako tokom 2021. godine, u koordinaciji sa predstavnicima „Ekološkog ustanka“, organizovala jednočasovnu blokadu saobraćaja na magistralnom putu Beograd-Podgorica, u mestu Bistrica u opštini Nova Varoš.
Prijepolje
Ono što komentarišu njeni sugrađani, a što javnost treba da zna, jeste da se Rakidžija nalazi u bliskoj sprezi sa pojedinim kriminogenim strukturama, pre svega zato što je u dugogodišnjoj vanbračnoj vezi sa Radojem Zindovićem iz Nikšića, koji je izdržao višegodišnju zatvorsku kaznu budući da je 2010. godine, kao jedan od organizatora kriminalne grupe koja je iz Crne Gore u Srbiju, BiH i Hrvatsku prokrijumčarila oko 100 kg skanka, zajedno sa više svojih saučesnika bio uhapšen na području Beograda u akciji SBPOK. Kod Zindovića i njegovih saučesnika su tom prilikom pronađeni oružje, municija i falsifikovana dokumenta, a interesantno je da su novac stečen prodajom droge uložili u kupovinu četiri stana i lokala u kojem su otvorili mesaru.
Osim toga, Rakidžija održava intenzivne kontakte i sa višestrukim osuđenikom i jednim od glavnih krijumčara marihuane alternativnim putnim pravcima iz Crne Gore u Srbiju Dejanom Cvijovićem zvanim „Lipsara“ iz mesta Jabuka, koji je u našu zemlju u prethodnom periodu ilegalno prebacivao pripadnike crnogorskih kriminalnih klanova koji imaju izrečenu meru zabrane ulaska u Srbiju, ali i sa Veliborom Ćirovićem poreklom iz Prijepolja, bivšim telohraniteljem pok. Sredoja Šljukića zvanog „Šljuka“, koga su na području Beograda likvidirali pripadnici tzv. zemunskog klana.
Reklo bi se da je ovaj primer i više nego dovoljan da ilustruje ko su strukture koje zaista stoje iza organizacije tzv. ekoloških protesta u našoj zemlji, zbog čega ostaje nada da će im svi osvešćeni građani u što skorijem roku okrenuti leđa i distancirati se od njih.
Preporučujemo
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)