DANAŠNJE KLJUČNE ODLUKE OBLIKUJU NAREDNIH PET GODINA: Premijer Vučević se sastao sa Oliverom Varheljijem (FOTO)
EVROPSKI komesar za susedsku politiku i proširenje Oliver Varhelji sastao se jutros sa premijerom Srbije Milošem Vučevićem i članovima Vlade Srbije sa kojima je, kako je naveo, razgovarao o "otvorenim pitanjima reformske agende", predviđene Planom rasta za Zapadni Balkan.
Foto: Printskrin Instagram/milosvucevic
- Imali smo detaljan razgovor o otvorenim pitanjima reformske agende, koja treba da bude finalizovana u narednim danima - naveo je Varhelji na društvenoj mreži Iks.
On je dodao da je razdvajanje gasa "najhitnije pitanje".
- Ono ima značajne posledice na budućnost energetske bezbednosti Srbije - poručio je Varhelji. Varhelji je u odvojenoj objavi naveo da se jutros sastao sa Vučevićem i članovima nove Vlade Srbije.
- Ovo je ključna godina. Narednih pet godina biće oblikovano na osnovu današnjih ključnih odluka. Nema vremena za gubljenje - naglasio je Varhelji.
Varhelji je, zajedno sa Vučevićem i nemačkom ambasadorkom u Srbiji Anke Konrad, prisustvovao danas potpisivanju sporazuma o bespovratnim sredstvima za drugu fazu programa "Obnovljivi izvori energije - razvoj tržišta biomase u Republici Srbiji".
Sporazum su potpisale ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i ministarka za evropske integracije Tanja Miščević.
Preporučujemo
DA SE NIKADA NE ZABORAVI: Obeležen Dan sećanja na žrtve genocida nad Srbima, Jevrejima i Romima u NDH (FOTO/VIDEO)
12. 05. 2024. u 12:00 >> 15:02
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)