"NOVOSTI" SAZNAJU: Hag doneo novu odluku o Šešelju
MEHANIZAM u Hagu odlučio je da dozvoli da predsedniku SRS Vojislavu Šešelju i njegovim saradnicima sude srpski sudovi.
Foto: N. Skenderija
Radikalima je ta haška odluka stigla, ali još nisu dobili bilo šta od domaćeg suda.
Pitanje je i po kom osnovu bi domaći sudovi uopšte mogli da vode postupak protiv dr Šešelja i njegovih saradnika i da li će se bilo kakav postupak voditi.
Protiv predsednika SRS Vojislava Šešelja i petoro njegovih saradnika podneta je optužnica u Hagu zbog nepoštovanja suda.
Šešelj je ranije rekao da je spreman da ide na suđenje, ako Mehanizam bude premešten u Kabul.
- Spreman sam da idem na suđenje, ali imam jedan uslov. Pošto će uskoro Velika Britanija da potone u more i to će izazvati veliki talas na Severnom moru koji će zapljusnuti celu Holandiju, ne bih voleo da se u tom trenutku nađem u Sheveningenu i da se tamo udavim kao pacov. Tražim da se prvo Mehanizam premesti u neku sigurniju državu. Najbolje bi bilo u Kabul - izjavio je tada dr Šešelj za "Novosti".
Preporučujemo
ŠEŠELj ZAPUŠIO USTA SRPSKIM NEPRIJATELjIMA: Politikanti sve mogu nazvati genocidom
18. 04. 2024. u 00:20
ŠEŠELj O POTEZU ĐILASA KOJI ĆE GA SKUPO KOŠTATI: Politički je sebi presudio
16. 04. 2024. u 00:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)