VUČIĆ O SLUČAJU BANJSKA: Lagali su naš narod na KiM, lagali su te momke koji su bili na barikadama
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić obratio se povodom obeležavanja Dana sećanja na 17. mart 2004. godine – Pogroma na Kosovu i Metohiji u Narodnom pozorištu u Beogradu gde je objasnio zašto se dogodila Banjska.
Foto: Tanjug/printskrin
Vučić je zapitao javnost da li zna zašto se Banjska dogodila.
- Što ne kažete narodu zašto se Banjska dogodila? Zato što su lagali naš narod na KiM. Lagali su te momke koji su bili na barikadama. Što su obećali i potpisali. Ja sam ih lagao kada sam im obećao da će EU i Amerika da ispune svoje zadatke, i da ih neće juriti kao zečeve. Pa su ih onda jurili čim su sklonjene barikade. Zamislite, desilo se. Neko je hteo da sačuva svoju kuću i slobodu. Ne boli mene to što smatraju da mogu da nas ponižavaju i izgovaraju najgore reči protiv srpske države i protiv Srba, optužujući ih od terorizma do čega sve ne. Mene boli kada u Srbiji vidim one koji misle da dodvoravanjem takvima misle da mogu da urade nešto za sebe i za svoju otadžbinu. Nisu oni napali, mene ili te momke, ili vas, zato što neke druge više vole. Ne, te druge preziru, već zato što hoće da slome Srbiju - rekao je predsednik.
On kaže da moramo poručiti svima:
- Mnogo ste veliki i jaki, mi smo mali, ali tvrdi i čvrsti i snažni da vam nikada ne popustimo, da se nikada ne obrukamo, da čast i obraz ne ukaljamo, i da znamo da je sloboda važnija i preča od svega, da je to najviša vrednost koju moramo da čuvamo i štitimo.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SLOBODA ZA UHAPŠENE: Srpska lista traži reakciju međunarodne zajednice
19. 05. 2026. u 19:18
BRNABIĆ OSUDILA HAOS NA SLAVIJI: „Teror i nasilje je jedina politika blokadera" (VIDEO)
19. 05. 2026. u 19:14
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (39)