MILICA ZAVETNICA O KURTIJU I ĐILASU: Njih dvojica imaju zajednički problem, a to je što predsednik SSP nije predsednik Srbije
PREDSEDNICA Srpske stranke Zavetnici Milica Đurđević Stamenkovski, reagovala je na zajedničko učešće samoproglašenog kosovskog premijera Aljbina Kurtija i predvodnika probriselske opozicije Dragana Đilasa, na panel diskusiji u Skoplju, rekavši da se radi o krajnje neodgovornom postupku predsednika SSP, posebno imajući u vidu trenutak u kome se susret odigrava, odnosno par dana nakon diplomatske bitke u Savetu bezbednosti UN.
Foto Tanjug
Đurđević Stamenkovski ne isključuje mogućnost da se ovim susretom šalje poruka "ako Vučić neće da prihvati Kurtijeve ultimatume, ima ko hoće, i to u roku od odmah".
- Dokazani progonitelj Srba na KiM Aljbin Kurti i njegova propaganda ovo će iskoristiti da poprave svoj imidž, i to nažalost koristeći, jedan deo opozicije u Srbiji.
Đurđević Stamenkovski ne isključuje mogućnost da se ovakvim događajima šalje i implicitna poruka "da je opozicija mnogo poželjniji sagovornik za Kurtija nego aktuelna vlast. A to možda i ne treba da čudi, jer je argumentacija koju je Kurti izneo u Savetu Bezbednosti UN, u delovima identičn saopštenjima i izjavama probriselske opozicije u Srbiji. E sad, ko od koga prepisuje, ili možda imaju istu centralu, to su već zanimljiva pitanja", kazala je Đurđević Stamenkovski.
Međutim, ona ističe da Kurti i Đilas imaju jedan zajednički problem.
- A taj problem je što predsednik Stranke slobode i pravde nije predsednik Srbije.
Ona na kraju izjave ističe da ovim postupkom Dragan Đilas brutalno obmanjuje narod, jer je tokom izborne propagande Kurtijevo ponašanje nazvao "suludim", a sada je lider kosovskih Albanaca očigledno neko sa kim se može razgovarati za istim stolom, i to javno, i to na temu progresivnih politika. A jedina progresija koja je vezana za Kurtija je progresija nasilja i etničkog čišćenja ", zaključila je Đurđević Stamenkovski.
Preporučujemo
NEMA ZAŠTIĆENIH: Istorijska zaplena droge potvrda odlučne borbe države protiv kriminala
29. 01. 2026. u 21:35
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
SPAS U 10 SEKUNDI: Kako sami sebi možete da pomognete u slučaju srčanog udara
INFARKT je jedan od najčešćih uzroka iznenadne smrti, i to sve češće kod mladih osoba.
29. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)