VUČIĆ: Pokušaćemo da sredimo ili rekonstruišemo sva porodilišta u naredne tri godine
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić je, tokom obilaska radova na rekonstrukciji Opšte bolnice Vranje, istakao da mu je žao što svi ovi poslovi nisu urađeni ranije, i da će država pokušati da rekonstruiše sva porodilišta u naredne tri godine.
Foto: Novosti
- Sada imamo 57 porodilišta. Pokušaćemo sve ili da ih rekonstruišemo ili u potpunosti sredimo u naredne tri godine. Preko 170 bolnica ili domova zdravlja je sređeno, za razliku od prethodne 22 godine, uključujući i ove vaše. Nula, krompir. Moguće je obezbediti digitalni mamograf u svakoj sredini. Žao mi je što je to ovako kasno došlo. Žao mi je što ćemo to tek sad da uradimo, što nismo ranije, da svaka žena može da se pregleda. Višegradska se završava i kreće sa radom, na Narodnom frontu se radi već četiri godine - rekao je Vučić.
Preporučujemo
STIŽU NOVI PROJEKTI I RENOVIRANjE OBJEKATA: Vučić najavio dodatna ulaganja širom Srbije
26. 01. 2024. u 11:39
VRANjE DOBIJA MAGNETNU REZONANCU: Predsednik Vučić saopštio sjajne vesti
26. 01. 2024. u 11:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)