PREDSEDNIK KINE OBEĆAO VUČIĆU: Kineski radnici završiće prugu do Subotice do kraja 2024. godine
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obraća se iz Kine, gde je danas potpisano više važnih sporazuma između Srbije i zemlje domaćina. Predsednik je istakao da je zamolio Kinu za još investicija.
Foto: Printscreen/Instagram/mali_sinisa
- Nove teme koje je pokrenuo predsednik Si su digitalna tehnologija i inovacije. Razgovarali smo o završetku pruge i predsednik Si je rekao: "Mi znamo da ste vi izrazili želju da vaša pruga do Subotice bude završena do kraja 2024. godine. Obećavamo da će kineski radnici to završiti pre kraja 2024. godine" - rekao je Vučić i dodao:
- Dakle, ljudi mogu da se raduju. I u Subotici i u Vrbasu i u Novom Sadu mogu da se raduju, ta pruga će promeniti život. Moraćemo da sačekamo jedno godinu i po dana na naše mađarske prijatelje da to završe da bismo stizali za dva sata i 45 minuta do Budimpešte.
Predsednik je dodao da je ministar Vesić imao važne razgovore oko infrastrukture.
- Ta vrednost će na kraju ispasti ne manje od 3,5 milijarde evra. Mi smo u jednoj Kini uspeli da pronađemo finansijera za ovaj put od Beograda do Kikinde, kao i Beograd-Zrenjanin.
- Mnogo posla je ovde bilo, pričate sa prvom ili drugom silom sveta, onda znate u kakvoj ste poziciji.
Preporučujemo
VUČIĆ SA SI ĐINPINGOM O KiM: Naišli smo na razumevanje naših kineskih prijatelja
17. 10. 2023. u 15:15
VUČIĆ DANAS PRIMA AKREDITIVNA PISMA: Predsednik sa ambasadorima Indije, Tunisa i Kine
02. 10. 2023. u 07:31
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)