FON DER LAJENOVA TVRDI: Pitanje tablica biće rešeno bez krize
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen izrazila je danas uverenje da će pitanje registarskih tablica biti rešeno bez krize.
Foto Tanjug-AP
- Veoma je važno da su pravila jasna i da se moraju poštovati. Tranzicija ide onako kako treba i uverena sam da će se naći rešenje - rekla je ona, a prenela je "Ekonomija onlajn".
Fon der Lajenova je rekla i da je tzv. Kosovo odavno ispunilo kriterijume za viznu liberalizaciju.
- Evidentno postoji napredak, tzv. Kosovo je marljivo radilo na evropskom putu, pokazali ste svoje vrednosti prema EU, ali i sankcijama Rusiji. Marljiv rad tzv. Kosova je prva stavka u našem izveštaju o napretku - dodala je Fon der Lajenova na zajedničkoj konferenciji sa predsednicom privremenih prištinskih vlasti Vjosom Osmani.
Ursula fon der Lajen je posetu Zapadnom Balkanu započela juče u Severnoj Makedoniji, a posle Prištine sutra dolazi u Beograd.
BONUS VIDEO:
U DINOSAURUSOVOM GNEZDU: U Kini pronađena fosilizovana jaja stara desetine miliona godina
Preporučujemo
NAROD U AUSTRIJI SE POBUNIO: U gradu Velsu ne žele više da primaju migrante
27. 10. 2022. u 11:49
RAT U UKRAJINI: GŠ VSU - Rusi napreduju u Donbasu; Ukrajinski gubici 10 puta veći od ruskih (FOTO/VIDEO)
27. 10. 2022. u 07:16 >> 00:21
ŽENA PREMIJERA, A NEMA DRŽAVLjANSTVO BRITANIJE: Životna priča bogate supruge Rišija Sunaka
26. 10. 2022. u 16:21 >> 16:29
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
RADAŠINOVA SNAJA U KUPAĆEM: Poprsjem oduševila muškarce
GLUMICU Anu Sakić upoznali smo kao Ingrid u seriji "Selo gori, a baba se češlja", a jednom je pokazala kako izgleda u prirodnom izdanju, bez ičega na svom licu.
01. 01. 2026. u 09:15
Komentari (2)