VUČIĆ SE SASTAO SA ŠOLCOM: Nakon razgovora uslediće sastanak dve delegacije
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas posle podne u Berlinu sa nemačkim kancelarom Olafom Šolcom.
Foto. Printscreen/Instagram
Vučić i Šolc najpre razgovaraju u četiri oka, a zatim će uslediti i sastanak dve delegacije.
U delegaciji Srbije je i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković.
Sastanak u sedištu kancelara Nemačke počeo je oko 17.30, a nakon razgovora uslediće obraćanja Vučića i Šolca.
Cilj razgovora je da se podrži dijalog Beograda i Prištine, a osim KIM, očekuje se da teme razgovora budu i situacija u Ukrajini, regionalna pitanja, te bilateralna saradnja Srbije i Nemačke.
Prethodno, Šolc je razgovarao sa premijerom privremenih institucija u Prištini Aljbinom Kurtijem.
BONUS VIDEO:
VUČIĆ STIGAO NA "ŠTIT 2022"
Preporučujemo
"SAD PRAVAC BERLIN!" Predsednik se našalio na Instagramu: "I ja sam bio na moru" (FOTO)
03. 05. 2022. u 16:35
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)