PREDSEDNIK VUČIĆ: Za razliku od onih koji obećavaju rušenje, mi gradimo i snažimo državu
POKRETANjEM građevinskih mašina u Mačvanskom Prnjavoru kod Šapca, obeležen je početak izgradnje brze saobraćajnice Šabac-Loznica, a predsednik Aleksandar Vučić poručio je da se gradi istorija, kako je rekao, kilometri nove nade i perspektive, jer će ovaj veliki infrastrukturni projekat značiti ubrzani napredak tog dela Srbije.
Foto: Tanjug
-Danas otvaramo radove na 55 kilometara ka Loznici, brza saobraćajnica biće završena do kraja septembra 2024. godine - rekao je Vučić.
Konstatovao je da azerbejdžanski "Azvirt", koji izvodi radove na ovom putu, radi kvalitetno, završava ih pre roka, u najboljem interesu Srbije i dodao da su oni radili deonicu Ljig—Preljina i već završili dve trećine mosta na Savi kod Šapca.
- Naša saradnja nije rezultat samo iskrenih i istinskih prijateljskih odnosa sa Azerbejdžanom i predsednikom Alijevim i verujemo da oni mogu da budu i bolji, da možemo da radimo na unapređenju saradnje - rekao je Vučić.
Citirajući Milorada Pavića, da je važnije kakav je ko put izabrao, od samog cilja, Vučić je rekao da je izgradnja puta mukotrpan posao, i da za razliku od mnogih koji uglavnom obećavaju rušenje, on uvek obećava gradnju.
- Mi gradimo, i snažimo stabilnu državu. A obećani napredak je tu, i ovaj veliki infrastrukturni projekt Mačvi, Jadru, daje bolji život, olakšava život ljudima, lakše ćemo privući investitore, a to znači veće plate i penzije - rekao je Vučić.
Dodao je da je vrednost kompletnog projekta Ruma—Šabac—Loznica 467,5 miliona evra.
- To su kilometri nove nade i presrepsktive. To je put u pravom smeru, ka opštem, ekonomskom, kulturnom i svakom napretku, ka bržem ostvarenju slobodnog protoka roba, ljudi, usluga i kapitala - rekao je Vučić.
Novi infrastrukturni projekata za ljude ovde znači bolji život, da mogu da ostaju tu gde su rođeni, gde im je dedovina, poručio je Vučić i zahavalio građanima, jer, kako kaže, bez njihovih snova, podrške i strpljenja, ne bi mogle da budu sprovedene teške reforme, kojima su stabilizovane javne finansije.
- Videće ovde kako ova lepotica raste i kako se približavaju Beograd i Novi Sad. Danas ovde gradimo istoriju, ovo znači ubrzani napredak zapada Srbije - zaključio je Vučić.
Preporučujemo
OD BEOGRADA DO LOZNICE ZA SAT I 10 MINUTA! Vučić: "To niko nije sanjao"
14. 02. 2022. u 12:31
VUČIĆ POSLAO SNAŽNU PORUKU MLADIMA: Zaslužili ste našu podršku i zahvalnost (VIDEO)
13. 02. 2022. u 16:26
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (2)