BRNABIĆ: Savo Manojlović dobio 25.000 dolara od Rokfeler fondacije
ANA Brnabić, premijerka Srbije otkrila je da je ekološke proteste plaćaju strane donacije.
Savo Manojlović / Foto Tanjug
- Taj novac dolazi od fondova i institucija, a to pokazuje jedan stepen ludila koje imamo u zemlji, gde imate američke fondacije koje plaćaju proteste protiv Rio Tinta. Savo Manojlović je od Rokfeler fondacije dobio 25.000 dolara za opšte namene, pritom je to prvi put da je dobio novac od njih, takoreći na lepe oči, rekla je Brnabić.
- Juče sam govorila o razlozima zbog kojih smo doneli odluku o Rio Tintu. Građani su zabrinuti za uticaj na životnu sredinu zbog ovog projekta. Žao mi je što nismo ranije o tome pričali. Bilo mi je jasno kada je Vučić bio u Gornjim Nedeljicama, kada je razgovarao sa građanima. Savo Manojlović je nastavio sa lažima i najavio nove blokade - kaže Brnabić.
- On je pravnik, doktorirao je iako je bio zauzet blokadama, a za jednog doktora je neverovatno da ne poznaje zakon, i to zakon zbog koga je blokirao saobraćaj. Reč je o Zakonu o referendumu. Ispunili smo njegove zahteve i hirove, a on sada ne želi da postupa po tom zakonu - dodaje Brnabić.
Preporučujemo
SPREMAJU ATENTAT NA ALEKSANDRA VUČIĆA: Vulin saopštio - kriminalna grupa Radoja Zvicera planirala da ubije predsednika!
21. 01. 2022. u 18:42 >> 18:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TEŽAK UDARAC ZA ZELENSKOG: U Harkovskoj oblasti u avgustu uništeno više od 100 „baba jaga“
U HARKOVSKOJ oblasti u avgustu uništeno više od 100 „baba jaga“.
09. 08. 2026. u 07:50
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
POLICIJO, GDE SI? Niko nije verovao šta u rukama drži žena na skuteru - šok na Jadranskoj magistrali u Hrvatskoj (VIDEO)
SNIMAK koji se proširio mrežama privukao je pažnju korisnika, a prikazuje nesvakidašnju situaciju na Jadranskoj magistrali, negde na području Makarske.
07. 08. 2026. u 17:27 >> 17:31
Komentari (0)