AMERIČKI PUSTI SNOVI: Kristofer Hil pozvao Srbiju da prizna lažnu državu Kosovo
SRBIJA je ključni faktor za stabilnost i napredak Zapadnog Balkana, izjavio je danas kandidat za novog američkog ambasadora u Srbiji Kristofer Hil i pozvao Beograd da normalizuje odnose sa Prištinom.
Foto: AP
- "Uzajamno priznanje" je najbolji način za napredovanje - rekao je Hil tokom pretresa pred Odborom za spoljne poslove Senata SAD.
On je istakao da je dijalog Beograda i Prištine, koji se vodi pod pokroviteljstvom EU, "najbolji način da dve strane reše razlike".
Hil je rekao da će SAD, zajedno sa evropskim partnerima, "nastaviti da podržavaju razvoj Srbije kao moderne i prosperitetne evropske države".
- SAD ostaju posvećene produbljenju bilateralnih odnosa sa Srbijom, kroz dalju političku, ekonomsku i bezbednosnu saradnju. U vreme kada dve zemlje slave 140 god diplomatskih odnosa, radujem se jačanju međuljudskih odnosa, radu sa mladima u civilnom društvu i deljenju američkog iskustzva u Srbiji - poručio je Hil.
On je istakao i da će njegov prioritet biti "sprovođenje potpune istrage o ubistvu braće Bitići".
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (5)