Turska: Sirijske snage prekršile sporazum o prekidu vatre
17. 05. 2019. u 21:26
Turska je danas saopštila da su sirijske vladine snage prekršile sporazum o prekidu vatre postignut sa Rusijom, povodom sirijskog grada Idliba
Foto Tanjug / AP
Rusija je podržala vladu sirijskog predsednika Bašara el Asada, dok je Turska dala podršku pojedinim pobunjenicima u osmogodišnjem građanskom ratu, ali su zajedno radili na sprečavanju sukoba na severozapadu zemlje, napominje Rojters.
Navodi se da su poslednjih nedelja napori na mirnom rešavanju situacije bili zategnuti zbog nasilja u Idlibu, poslednjem većem uporištu pobunjenika.
"Režim nije ispunio obećanje o prekidu vatre uprkos dogovoru", naveo je u saopštenju turski ministar odbrane Hulusi Akar, upozorivši da bi eskalacija nasilja mogla da dovede do humanitarne tragedije.
Goran
17.05.2019. 22:17
Turska da se pita kad se popne pucati na njenoj teritoriji. Licemerje nema granice...
SIRIJA NIJE NIKOG NAPALA, ni Tursku ni Izrael. Sirija ima pravo da oslobadja svoju teritoriju, i turci nemaju sta u Siriji da traze. Steta sto i Asad nema par A-bombi, na to su psi najosetljiviji, a to je dokazala S.Koreja.
Komentari (2)