Poternica za sinom bin Ladena
01. 03. 2019. u 17:53
SAD nude visoku nagradu za naslednika nekad najtraženijeg svetskog teroriste. Hamza je jedini koji je preživeo američku akciju ubistva oca
Hamza bin Laden, Foto Tviter
AMERIKA nudi nagradu od milion dolara za informacije o Hamzi bin Ladenu (30), sinu ubijenog vođe Al kaide, svojevremeno najtraženijeg teroriste Osame bin Ladena. Tvrdi se da Hamza bin Laden postaje novi vođa ekstremne islamističke organizacije.
Veruje se da se nalazi na području u blizini avganistansko-pakistanske granice i da poslednjih godina objavljuje poruke u kojima poziva sledbenike na napade na SAD i zapadne saveznike u znak osvete zbog ubistva oca. Osamu bin Ladena, koga SAD smatraju odgovornim za napade na SAD 11. septembra 2001. godine, ubili su pripadnici američkih specijalnih snaga, "foke", 2011. godine u njegovom pakistanskom skrovištu u Abotabadu, kad je stradao i Hamzin brat Kalid.
Pakistanska istraga je otkrila da je Hamza jedina osoba koju američke "foke" nisu pronašle u Abotabadu ni među ranjenima, niti ubijenima, pa se pretpostavlja da nije tu ni boravio. No, pisma zaplenjena iz skloništa ukazuju da je Hamzu, za kog se veruje da je bio njegov omiljeni sin, Osama spremao da ga nasledi na čelu Al kaide, otkako mu je nastradao stariji sin Saad 2009. godine.
Pominje se da je Osama želeo da se Hamza školuje u Kataru. Prema informacijama Stejt departmenta, Hamza se oženio kćerkom Mohameda Ate, islamiste koji je oteo jedan od aviona korišćenih u napadima na SAD 2001. godine, i njime udario u kule Svetskog trgovinskog centra u Njujorku.
Navodi se da se veruje da je Hamza proveo nekoliko godina sa majkom u Iranu, gde je navodno bila i svadba, dok je prema drugim informacijama, živeo u Pakistanu, Avganistanu ili Siriji:
Pročitajte još:Osama bin Laden veći deo bogatstva zaveštao za džihad
- Verujemo da je on verovatno na avganistansko-pakistanskoj granici i da će preći u Iran. Ali mogao bi da bude bilo gde u južnoj i centralnoj Aziji - rekao je pomoćnik američkog državnog sekretara za diplomatsku bezbednost Majkl Evanof.
Foto AP Osama bin Laden
.jpg)
Hamzu bin Ladena su pre dve godine vlasti SAD stavile na listu globalnih terorista, a sada nude i visoku nagradu za njegovu "glavu".
"SVI SMO OSAMA"
SA 12 godina Hamza je već radio sa talibanima, kada je na fotografiji ovekovečen kako, s braćom, drži ostatke američkog helikoptera. Četiri godine kasnije na videu je prikazan u napadu na pakistanske bezbednosne snage u Pakistanu. U audio-poruci pre tri godine je pretio SAD zbog ubistva oca porukom: "Mi smo svi Osama".
JOK BRE, ENOGA U LONDONU
01.03.2019. 18:12
USKORO CE POSTAT GRADONACELNIK LONDONA, a toboze oni raspisali nagradu od 1.000.000 $ prica za malu decu.
Komentari (1)